Visual Browsing

Ολυμπιακοί Αγώνες - Τόκιο: Οι ελληνικές συμμετοχές σήμερα Δευτέρα

Μαρία Σάκκαρη (ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ) - Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια ρίχνεται στη μάχη στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο 2020
Μαρία Σάκκαρη (ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ) - Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια ρίχνεται στη μάχη στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο 2020 © EPA/JASON SZENES
Αναλυτικά οι ώρες
  • A-
  • A+
0
Στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο 2020 η Μαρία Σάκκαρη αγωνίζεται στο μονό γυναικών σήμερα Δευτέρα 26 Ιουλίου 2021.

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες του Τόκιο 2020 μπήκαν στην 4η ημέρα, με Έλληνες αθλητές και αθλήτριες να βάζουν τα δυνατά τους στο αγώνισμά τους. Η Μαρία Σάκκαρη, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια του τένις, ρίχνεται ξανά στη μάχη. Απέναντί της αυτήν τη φορά η Σέρβα Νίνα Στογιάνοβιτς για τον δεύτερο γύρο του μονού Γυναικών. Στην κολύμβηση ο Απόστολος Χρήστου συμμετέχει στους ημιτελικούς των 100μ. ύπτιο.

Στην ιστοπλοΐα συνεχίζουν τις προσπάθειές τους οι Κατερίνα Δίβαρη (RS:X Γυναικών), Βασιλεία Καραχάλιου (Laser Radial Γυναικών) και Βύρωνας Κοκκαλάνης (RS:X Ανδρών).

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των αθλημάτων στους Ολυμπιακούς Αγώνες έχει δοθεί στη δημοσιότητα. Στις 00.30 ξεκινά το τρίαθλο ανδρών στην ΕΡΤ 2.

Τόκιο 2020 - Ολυμπιακοί Αγώνες - Οι ελληνικές συμμετοχές σήμερα Δευτέρα 26 Ιουλίου 2021

Κολύμβηση

Σχετικα
Μαρία Σάκκαρη: Δικό μου το φταίξιμο, δεν ήμουν ο εαυτός μου
Μαρία Σάκκαρη: Δικό μου το φταίξιμο, δεν ήμουν ο εαυτός μου

100μ. ύπτιο ανδρών: Ημιτελικοί (05:31) Απόστολος Χρήστου

Τένις

Δεύτερος γύρος μονό γυναικών (05:00): Μαρία Σάκκαρη εναντίον της Νίνα Στογιάνοβιτς (Σερβία)

Σχετικα
Μαρία Σάκκαρη: Αποκλείστηκε από τη Ραντουκάνου στα ημιτελικά
Μαρία Σάκκαρη: Αποκλείστηκε από τη Ραντουκάνου στα ημιτελικά

Σκοποβολή

Σκητ ανδρών: Προκριματικός – Δεύτερη ημέρα (04:00) – Νίκος Μαυρομάτης
Σκητ ανδρών: Τελικός (09:50) Νίκος Μαυρομάτης (εφόσον προκριθεί)

Ιστιοπλοΐα

RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 4-6: Κατερίνα Δίβαρη (06:05 ιστιοδρομία 4)
Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 3-4: Βασιλεία Καραχάλιου (08:35, ιστιοδρομία 3)
RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 4-6: Βύρωνας Κοκκαλάνης (09:05, ιστιοδρομία 4)

Ορεινή Ποδηλασία

Αγώνας ανδρών (09:00) – Περικλής Ηλίας

Ξιφασκία

Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των “32” (04:45): Δώρα Γκουντούρα εναντίον της Μισάκι Εμούρα (Ιαπωνία).

Οι σημερινές τηλεοπτικές μεταδόσεις από τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο 2020

ΔΕΥΤΕΡΑ 26 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

03:00-05:20 ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)

05:20-07:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)

16:00-16:45 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

16:45-17:00 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

ΕΡΤ 2

00:30-03:00 ΤΡΙΑΘΛΟ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

03:00-06:20 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΞΙΦΟΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ (Α) ΦΑΣΗ "64" ΦΑΣΗ "32"(Ζ)

06:20-07:30 ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤ STREET ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

07:30-09:00 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΦΑΣΗ "16" (Ζ)

09:00-09:45 ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 10Μ. ΣΥΓΧΡ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

09:50-11:00 ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΑΝΔΡΕΣ (Ζ)

11:00-12:00 ΠΥΓΜΑΧΙΑ (Ζ) ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ

12:00-13:00 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)

13:00-16:00 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

ΕΡΤ 3

04:30-06:45 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

06:45-07:40 ΤΕΝΙΣ (Α-Γ) 2ος ΓΥΡΟΣ

07:40-09:40 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ζ)

09:40-12:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (Α-Γ) ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)

12:00-13:00 ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 ΑΝΔΡΩΝ ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ (Ζ)

13:00-15:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)

15:30-17:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΙΑΠΩΝΙΑ - ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS

04:00-07:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

09:20-09:50 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)

09:50 - 11:00 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΣΚΗΤ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

14:00-15:45 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 55κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Αρασέ 14:00-14:45 Ζετέ 14:53-15:40 (Back up)

ΕΡΤ SPORTS 2

05:00-13:00 ΤΕΝΙΣ 2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΓΥΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

08:30-11:30 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 3ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

13:00-16:00 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΞΙΦΟΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ (Α) ΤΕΛΙΚΟI (Ζ)

Ακολουθήστε την Athens Voice στο Google News κι ενημερωθείτε πρώτοι για όλες τις ειδήσεις

Δειτε επισης

Back to top

Προσεχως

Το Soundtrack της Πόλης
Athens Voice 102.5