NBA Playoffs: Ήττα για τους Μπακς από τους Χοκς και 2-2 η σειρά

Τα «γεράκια» επικράτησαν με 110-88

Ο Λου Ουίλιαμς των Ατλάντα Χοκς
Ο Λου Ουίλιαμς των Ατλάντα Χοκς © Hawks/Instagram

Σε 2-2 ισοφάρισαν οι Ατλάντα Χοκς την σειρά των τελικών με τους Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο επικρατώντας με 110-88.

Την ήττα με 110-88 γνώρισαν οι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο στον τέταρτο τελικό της ανατολικής περιφέρειας από τους Ατλάντα Χοκς.

Τα «ελάφια» έμειναν από νωρίς πίσω στο σκορ (51-38 στο ημίχρονο) και μετά τον τραυματισμό του Γιάννη Αντετοκούνμπο στην τρίτη περίοδο κατέπεσαν εντελώς και οδηγήθηκαν στην ήττα.

Για το Μιλγουόκι κορυφαίοι ήταν οι Χόλιντεϊ (19/5/9) και Μίντλετον (16/8/5) ενώ μέχρι να αποχωρήσει από την αναμέτρηση, ο Greek Freak είχε μετρήσει 14 πόντους, 8 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Για την Ατλάντα, συνολικά έξι παίκτες είχαν διψήφιο αριθμό πόντων με τους Ουίλιαμς (21/5/8), Μπογκντάνοβιτς (20/3/5), Καπέλα (15/7/1) και Ερτέρ (15/6/7) να ξεχωρίζουν στη νίκη της ομάδας τους, απόντος Τρε Γιανγκ.