Νίκη-θρίλερ για τους Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο

Επί των Μαϊάμι Χιτ με 120-119

8’ ΔΙΑΒΑΣΜΑ
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στη νίκη επί των Χιτ
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στη νίκη επί των Χιτ © Instagram

Οι Μιλγουόκι Μπακς με τεράστια ανατροπή στην τελευταία περίοδο επικράτησαν των Μαϊάμι Χιτ με 120-119 - Πρωταγωνιστής με double double ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.

Τεράστια νίκη επί των Μαϊάμι Χιτ πήραν οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο εντός έδρας με 120-119.

Τα «ελάφια» παρά το εκρηκτικό τους ξεκίνημα στην πρώτη περίοδο, βρέθηκαν πολύ γρήγορα να κυνηγούν το σκορ και την ομάδα του Μαϊάμι, ολοκληρώνοντας μία τρομερή ανατροπή στο τελευταίο δωδεκάλεπτο.

Πρωταγωνιστής στην ανατροπή αυτή ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με 28 πόντους, 17 ριμπάουντ και 5 ασίστ σε 34 λεπτά αγώνα.

Εξίσου σημαντικές ήταν οι παρουσίες των Κρις Μίντλετον με 26 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ και Τζρου Χόλιντεϊ με 25 πόντους, 6 ριμπάουντ και 11 ασίστ.

Για τους Χιτ ξεχώρισαν οι Χίρο (30/7/5), Βινσεν (21/3/6) και Αντεμπάγιο (18/12/4).

Τα δωδεκάλεπτα: 36-28, 64-66, 93-97, 120-119