ΝΒΑ: Νίκη για Μπακς και 1-1 οι τελικοί κόντρα στους Χοκς (video)

Τα ξημερώματα της Δευτέρας το Game 3

Μιλγουόκι Μπακς - Ατλάντα Χοκς
Μιλγουόκι Μπακς - Ατλάντα Χοκς © EPA/TANNEN MAURY

NBA: Οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν τους Ατλάντα Χοκς με 125-91 και ισοφάρισαν σε 1-1 στους τελικούς Ανατολής.

Οι Μιλγουόκι Μπακς ήθελαν πάση θυσία να πάρουν τη νίκη στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς με τους Ατλάντα Χοκς και το έκαναν με εμφατικό τρόπο. Με έναν πολύ καλό Γιάννη Αντετοκούνμπο, τα «ελάφια» κέρδισαν τους Χοκς με 125-91 και ισοφάρισαν σε 1-1 τους τελικούς της Ανατολής για τα playoffs του NBA.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ  μέτρησε 25 πόντους, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ σε 29 λεπτά συμμετοχής και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη. Συμπαραστάτες του οι Xόλιντεϊ με 22 πόντους, ο Μίντλετον που σημείωσε 15 με 8 ασίστ και 7 ριμπάουντ, ενώ ο Λόπεζ ειχε 16.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο πήρε χρόνο στην τέταρτη περίοδο και είχε 2 πόντους (1/2 δίποντα), 2 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο σε 10 λεπτά. Πολύ μακριά από τον καλό του εαυτό ο Τρέι Γιανγκ, που από τους 48 του πρώτου αγώνα, έμεινε στους 15 πόντους με 5/8 δίποντα, 1/8 τρίποντα και 2/3 βολές μετρώντας μόλις 3 ασίστ για 9 λάθη σε 28 λεπτά.

Τα δωδεκάλεπτα: 34-28, 77-45, 103-63, 125-91

George Floyd: Derek Chauvin jailed for 22 years

Tο Game 3 είναι προγραμματισμένο για τα ξημερώματα της Δευτέρας (03:30).

Ακολουθήστε την Athens Voice στο Google News κι ενημερωθείτε πρώτοι για όλες τις ειδήσεις