Πήρε το ντέρμπι με Παναθηναϊκό και το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός

Νίκη με ανατροπή

Πανηγυρισμοί από την ομάδα του Ολυμπιακού
Πανηγυρισμοί από την ομάδα του Ολυμπιακού © EUROKINISSI / KLODIAN LATO

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός (3-1): Νίκη με ανατροπή για τους Πειραιώτες - Ο Ολυμπιακός πήρε το ντέρμπι και το πρωτάθλημα.

O Ολυμπιακός πήρε σήμερα το ντέρμπι από τον Παναθηναϊκό, κερδίζοντας 3-1 μέσα στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» και εξασφάλισε και μαθηματικά το 46ο πρωτάθλημα της ιστορίας του.

Ο Παναθηναϊκός μπορεί να προηγήθηκε με το πέναλτι του Μακέντα στο 31ο λεπτό, όμως, οι Ολυμπιακός κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι με δύο γκολ από τον Χασάν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και το 72ο λεπτό. Ο Μπρούμα στο 90'+7' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.