Τσάμπιονς Λιγκ: Η Μπάγερν Μονάχου έριξε «τεσσάρα» στην Ατλέτικο

Φουριόζα στην πρεμιέρα της η πρωταθλήτρια Ευρώπης

Μπάγερν Μονάχου
Μπάγερν Μονάχου © EPA/Αlexander Hassenstein

Μετά τα οκτώ γκολ στη Μπαρτσελόνα, ήταν η σειρά της Ατλέτικο να «φορτωθεί» γκολ από τη Μπάγερν Μονάχου, η οποία της επικράτησε με 4-0 στην πρεμιέρα.

Ισοπεδωτική για ακόμα μία φορά ήταν στο Τσάμπιονς Λιγκ η Μπάγερν Μονάχου που επικράτησε της Ατλέτικο Μαδρίτης με 4-0 στο «Αλιάντζ Αρίνα».

Οι Βαυαροί ήταν καθηλωτικοί από την αρχή του παιχνιδιού και στο 28' βρήκαν το δρόμο για τα δίχτυα με τον Κομάν ενώ στο 41' ο Γκορέτσκα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 66' ήταν η σειρά του Τολισό να βάλει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ και να κάνει το 3-0.

Έξι λεπτά αργότερα και μετά από μπαλιά του Μίλερ, ο Κομάν έκανε δύο τα προσωπικά του τέρματα και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

TEASER TRAILER | Entertainment Memorabilia Live Auction 2020 | LONDON

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, σε ένα γεμάτο με γκολ παιχνίδι, Σάλτσμπουργκ και Λοκομοτίβ Μόσχας αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2.

Ο Εντερ στο 19' άνοιξε το σκορ για τους Ρώσους για να έρθει η ολική ανατροπή των γηπεδούχων στο τέλος του πρώτου και στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου.

Στο 45' ο Σομποσλάι έκανε το 1-1 για να ολοκληρωθεί η ανατροπή στο 50ο λεπτό μετά από γκολ του Γιουνούζοβιτς.

Το τελικό 2-2 έκανε στο 75' ο Λισάκοβιτς.