Αποκλείστηκε από το Τσάμπιονς Λιγκ η Ρεάλ Μαδρίτης

Ο Βαράν... κρέμασε την ομάδα του Ζιντάν και με δύο τραγικά λάθη έδωσε την πρόκριση στη Σίτι

Τσάμπιονς Λιγκ: Ήττα για τη Ρεάλ Μαδρίτης και αποκλεισμός από τη Μάντσεστερ Σίτι © EPA/Oli Scarff

Εκτός προημιτελικών του Τσάμπιονς Λιγκ έμεινε η Ρεάλ Μαδρίτης που ηττήθηκε με 2-1 από τη Μάντσεστερ Σίτι - Τραγικά λάθη από τον Βαράν.

Στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ πέρασε η Μάντσεστερ Σίτι, αφού νίκησε για δεύτερη σερί φορά τη Ρεάλ Μαδρίτης με 2-1.

Ήττα και αποκλεισμός για τη Ρεάλ Μαδρίτης από τη συνέχεια του Τσάμπιονς Λιγκ, που πλήρωσε τα τραγικά λάθη στην άμυνά της.

Τα πράγματα θα μπορούσαν να ήταν διαφορετικά για τους Ισπανούς, αν δεν υπήρχε ο Ραφαέλ Βαράν. Ο Γάλλος στόπερ της ομάδας του Ζιντάν έκανε δύο ερασιτεχνικά λάθη, από τα οποία προήλθαν τα γκολ της Σίτι. Στο 8ο λεπτό έχασε την μπάλα μέσα στην περιοχή και έτσι έγινε το 1-0 του Στέρλινγκ.

Ο Μπενζεμά ισοφάρισε 20 λεπτά αργότερα, όμως πάνω που το ματς ήταν στην κόψη του ξυραφιού, ήρθε και δεύτερο λάθος του Βαράν (γύρισμα με κεφαλιά προς τα πίσω) που έφερε το 2-1 από τον Γκαμπριέλ Ζεσούς και τον αποκλεισμό της Ρεάλ Μαδρίτης από το Τσάμπιονς Λιγκ.

ΚΟΡΩΝΟΪΟΣ: Live updates - Τι πρέπει να ξέρουμε για τον κορωνοϊό- Συνεχής ενημέρωση εδώ