Δεν άντεξε στο Μόναχο ο Ολυμπιακός

Η Μπάγερν επικράτησε με 2-0 και προκρίθηκε

Μπάγερν - Ολυμπιακός © ΙΝΤΙΜΕ / ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Δεν άντεξε στο Μόναχο ο Ολυμπιακός. Η Μπάγερν επικράτησε με 2-0 και προκρίθηκε.

Όπως αναμενόταν, η Μπάγερν νίκησε τον Ολυμπιακό με 2-0 και πέρασε στους “16” του Τσάμπιονς Λιγκ. Η ελληνική ομάδα άντεξε για 70 λεπτά στις απανωτές επιθέσεις των γηπεδούχων, όταν και σκόραρε ο Λεβαντόφσκι. Στο 89’ ο Πέρισιτς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, το οποίο… κολακεύει τους Πειραιώτες. Κι αυτό γιατί δεν έδειξαν απολύτως τίποτα στον αγωνιστικό χώρο του Allianz Arena. Η Μπάγερν είχε την κατοχή της μπάλας από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό, είχε 27 τελικές προσπάθειες, όμως άργησε να σκοράρει λόγω μερικών εντυπωσιακών επεμβάσεων του Σα και του δοκαριού. Ο Ολυμπιακός ήταν κακός στο επιθετικό κομμάτι, κάνοντας πολλά εύκολα λάθη.

Οι Βαυαροί πέρασαν, ενώ οι “ερυθρόλευκοι” παραμένουν ουραγοί στον όμιλο με έναν βαθμό.