Ολυμπιακός: Το μυθικό γκολ του Μπακούλα

Το τρίτο γκολ των Πειραιωτών για το οποίο μιλά όλη η Ευρώπη

Το ψαλιδάκι του Μπακούλα

Ολυμπιακός: Το μυθικό γκολ του Μπακούλα - Το τρίτο γκολ των Πειραιωτών για το οποίο μιλά όλη η Ευρώπη

Η Κ19 των «ερυθρόλευκων» νίκησε 3-0 τη Μίλαν στον τελικό του Youth League στη Νιόν και έγινε η πρώτη ελληνική ομάδα που κατακτά ευρωπαϊκό τρόπαιο στα χρονικά των διασυλλογικών διοργανώσεων της UEFA.

Το ματς κρίθηκε μέσα σε λιγότερο από ένα δεκάλεπτο στο β΄ ημίχρονο, όταν ο Ολυμπιακός προηγήθηκε 3-0 με πέναλτι του Μουζακίτη (60΄), σουτ του Παπακανέλλου (61΄) και εκπληκτικό «ψαλίδι» του Μπακούλα (66΄). Και το τρίτο γκολ του Μπακούλα, ένα πραγματικό έργο τέχνης. Ο Κουτσογούλας από δεξιά έκανε γλυκιά σέντρα με το αριστερή στην καρδιά της άμυνας, ο Μπακούλας δεν το πολυσκέφτηκε και με τρομερό ψαλίδι έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι.