Super League: Νίκη για Ολυμπιακό - Ισοπαλία στο Περιστέρι

Τα αποτελέσματα της ημέρας

Ολυμπιακός - Βόλος © EUROKINISSI

Super League: Νίκη για Ολυμπιακό στο Φάληρο - Ισοπαλία στο Ατρόμητο- Άρης - Τα υπόλοιπα ματς της αγωνιστικής

Συνεχίστηκε σήμερα η Super League με δύο παιχνίδια.

Στο Περιστέρι, ο Ατρόμητος προηγήθηκε του Άρη με 2-0 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου παίζοντας μάλιστα με έναν παίκτη παραπάνω λόγω αποβολής σε παίκτη του αντιπάλου. Όμως ισοφαρίστηκε και το τελικό αποτέλεσμα ήταν 2-2 σε έναν συναρπαστικό αγώνα.

Στο Φάληρο, ο Ολυμπιακός βρέθηκε να χάνει από τον Βόλο στο πρώτο ημίχρονο, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Τελικά στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε με 4-1 χάρη σε τρία γκολ του Ελαραμπί.