ΝΒΑ: Ασταμάτητος ο Αντετοκούνμπο και 2-0 οι Μπακς τους Χιτ

Double double για τον Greek Freak

4’ ΔΙΑΒΑΣΜΑ
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο game 2 των playoffs μεταξύ των Μπακς και των Χιτ
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο game 2 των playoffs μεταξύ των Μπακς και των Χιτ © EPA

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 31 πόντους και 13 ριμπάουντ στη νίκη των Μπακς επί των Χιτ στο Game 2 των playoffs.

Στη δεύτερη νίκη τους επί των Μαϊάμι Χιτ έφτασαν οι Μιλγουόκι Μπακς για τον πρώτο γύρο των playoffs με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πραγματοποιεί για ακόμα μία φορά εκπληκτικό παιχνίδι.

Ο Greek Freak τελείωσε τον αγώνα με 31 πόντους, 13 ριμπάουντ και 6 ασίστ σε 30 λεπτά αγώνα. Άξιος συμπαραστάτης του ήταν ο Φορμπς με 22 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Οι Μπακς ξεκίνησαν εξαιρετικά τον αγώνα αφού από την πρώτη κιόλας περίοδο βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 46-20 ενώ στο ημίχρονο προηγούνταν με 78-51, μετατρέποντας σε τυπική υπόθεση το δεύτερο ημίχρονο.

Οι Χιτ, που είχαν αποκλείσει πέρυσι τους Μπακς στον δρόμο τους για τους τελικούς, είχαν για καλύτερους παίκτες τους Ντέντμον (19π., 9ρ., 2ασ.), Ντράγκιτς (18π., 2ρ., 4ασ.) και Αντεμπάγιο (16π., 3ρ., 4ασ.).