ΠΑΟΚ - Άρης: Ισοπαλία στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» γλίτωσε την ήττα με δύο γκολ στο τέλος της αναμέτρησης

ΠΑΟΚ - Άρης: Ισόπαλο 2-2 το ντέρμπι στην Τούμπα
ΠΑΟΚ - Άρης: Ισόπαλο 2-2 το ντέρμπι στην Τούμπα © EUROKINISSI/MOTIONTEAM

ΠΑΟΚ και Άρης ήρθαν ισόπαλοι 2-2 στην Τούμπα, με τον «Δικέφαλο του Βορρά» να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις και να παίρνει τον βαθμό.

Ισόπαλο 2-2 έληξε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη για την 25η αγωνιστική της Super League.

Ο Άρης προηγήθηκε με 2-0, με τον ΠΑΟΚ να πετυχαίνει δύο γκολ στο τέλος της αναμέτρησης και να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Τα γκολ για τον Άρη σημείωσαν ο Μπερτόγλιο (26') και ο Μάνου (69'). Στο 87' ο Ίνγκασον μείωσε με κεφαλιά. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Βιεϊρίνια έκανε το 2-2 με πέναλτι.

Στη βαθμολογία της Super League ο Άρης παραμένει δεύτερος με 48 βαθμούς, με τον ΠΑΟΚ να ακολουθεί με ένα λιγότερο και την ΑΕΚ να βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 45 βαθμούς (με έναν αγώνα λιγότερο).

ΠΑΟΚ - Άρης (2-2): Οι συνθέσεις

ΠΑΟΚ:  Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Ίνγκασον, Ροντρίγκο (80' Ελ Καντουρί), Σβαμπ (80' Μπάμπα), Τσιγγάρας, Καγκάβα (46' Σφιντέρσκι), Ουάρντα, Αντρίγια Ζίβκοβιτς, Κρμέντσικ.

Άρης: Μπουσέ, Σάκιτς, Ροζ, Δεληζήσης, Σούντγκρεν, Σάσα, Τζέγκο, Μπρούνο (55' Μάνος), Μπερτόγλιο (71' Σίλβα), Γκάμα (71' Κάτσε), Μαντσίνι.