Super League: Νίκες για ΠΑΟ, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και ΟΦΗ

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ © EUROKINISSI

Νίκες για ΠΑΟΚ, ΠΑΟ, ΑΕΚ και ΟΦΗ στους σημερινούς αγώνες για τη Super League- Αύριο το τελευταίο ματς της αγωνιστικής

Με νίκες των φαβορί συνεχίστηκε σήμερα η αγωνιστική δράση στο πρωτάθλημα της Super League.

Στο ΟΑΚΑ, ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Παναιτωλικού με 2-1. Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν ο Μακέντα και ο Λιάβας με αυτογκόλ στο πρώτο ημίχρονο, στις καθυστερήσεις μείωσε για τον Παναιτωλικό ο Χαβιέρ με πέναλτι.

Στο Ηράκλειο, ΟΦΗ και ΠΑΣ Γιάννενα ήταν ισόπαλοι με 1-1 στο πρώτο ημίχρονο. Το νικητήριο 2-1 για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Νέιρα με πέναλτι στο 68'.

Στη Λαμία, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 0-2 της τοπικής ομάδας, με γκολ των Τζόλη και Βιεϊρίνια.

Στην Τρίπολη, στο μάλλον πιο αμφίρροπο ματς της ημέρας, η ΑΕΚ προηγήθηκε νωρίς στο πρώτο ημίχρονο με τον Λιβάγια, ισοφαρίστηκε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου από τον Μπαράλες, τελικά επικράτησε με γκολ του Ανσαριφάρντ.

Αύριο, στο τελευταίο ματς της αγωνιστικής, ο Απόλλων υποδέχεται τον Βόλο.