Euroleague: Ήττα για ΠΑΟ από Βαλένθια

Στην Ισπανία

Βαλένθια - ΠΑΟ © EUROKINISSI

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε στην Ισπανία από τη Βαλένθια - Το επόμενο ματς του ΠΑΟ στη φετινή διοργάνωση της Euroleagye

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα στην Ισπανία από τη Βαλένθια στον 7ο αγώνα του στη φετινή Εuroleage.

Οι πράσινοι ήταν αρκετά καλοί στο πρώτο ημίχρονο, όμως, όπως σε όλο τον αγώνα, παρουσίαζαν προβλήματα στην άμυνα. Το ημίχρονο έληξε με 45-41 υπέρ των γηπεδούχων.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε τις δύο ομάδες σε μικρή απόσταση στο σκορ έως τις αρχές του 4ου δεκαλέπτου όταν πια η πλάστιγγα έγειρε οριστικά υπέρ των γηπεδούχων, οι οποίοι γνώρισαν την ήττα με 95-84

Δεκάλεπτα: (22-21, 45,-41, 70-66,95-83)

Στον επόμενο αγώνα του για τη διοργάνωση ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει τη Μπασκόνια, πάλι στην Ισπανία.