Serie A: Ισόπαλο 3-3 το ντέρμπι μεταξύ Μίλαν και Ρόμα

Για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς
Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς © EPA

Μετά από ένα γεμάτο παιχνίδι με γκολ, θέαμα και εντάσεις, Ρόμα και Μίλαν αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 για την 5η αγωνιστική της Serie A.

Ισόπαλες 3-3 αναδείχθηκαν Μίλαν και Ρόμα στο «Σαν Σίρο» για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Serie A.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι «ροσονέρι» προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς να βρίσκει δίχτυα.

Η απάντηση της Ρόμα ήταν άμεση και στο 14' ο Έντιν Τζέκο εκμεταλλεύθηκε τη μπαλιά του Πελεγκρίνι και έκανε το 1-1.

Οι γηπεδούχοι πήραν ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Σαλεμάκερς να γράφει το 2-1 στο 47'.

Στο 71' οι Ρωμαίοι έφεραν ξανά το παιχνίδι στα ίσια με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βερετούτ.

Οκτώ λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Ιμπραΐμοβιτς να σκοράρει από την άσπρη βούλα για το 3-2. Το τελικό 3-3 έγραψε στο 84' ο Κουμπουλά.

Ακολουθήστε την Athens Voice στο Google News κι ενημερωθείτε πρώτοι για όλες τις ειδήσεις