- CITY GUIDE
- PODCAST
-
24°
![80450-179984.jpeg 80450-179984.jpeg](/images/120x120/3/jpeg/sites/default/files/contributor/80450-179984.jpeg)
![86863-175025.jpg 86863-175025.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2015/01/30/86863-175025.jpg)
Ήταν μια φορά κι έναν καιρό ένα μαγαζί στο κέντρο της Γλυφάδας που το έλεγαν Pere Ubu και μάζευε από το πρωί κόσμο για καφέ, το μεσημέρι για σνακ και το βράδυ για ελαφρύ φαγητό και ποτό. Όμως το Pere αποφάσισε να τραβήξει ξεχωριστό δρόμο και το Ubu συμφώνησε. Μα αυτό το διαζύγιο ήταν για καλό. Το Pere έγινε burger house και συνέχισε να φτιάχνει μοναδικά cocktails και να φιλοξενεί τα πιο επιτυχημένα πάρτι. Το Ubu το γύρισε στην υγιεινή διατροφή προσφέροντας καθημερινά, φαγητά με υψηλή θρεπτική αξία από αγνά υλικά.
Την έκπληξη όμως τη φυλάει για τις Κυριακές και αυτό γιατί το brunch του είναι πραγματικά ακαταμάχητο! Δοκιμάσαμε -σχεδόν όλο- το μενού και ιδού τα πιάτα που συστήνουμε ανεπιφύλακτα.
Ξεκινάμε με το σάντουιτς με μαύρο γερμανικό ψωμί, corned beef, μουστάρδα Ντιζόν, σπιτικό τουρσί και μαγειρεμένο λάχανο που είναι πεντανόστιμο, πικάντικο και με γεμάτη γεύση. Υγιεινό και χορταστικό το σάντουιτς με κοτόπουλο αβοκάντο και μοτσαρέλα. Η ομελέτα με τα ασπράδια, τα μυρωδικά και τα μανιτάρια έχει τέλεια αναλογία ως προς τα υλικά και είναι πολύ ελαφριά ενώ τα βιολογικά αβγά μάτια με τα σπαράγγια είναι ότι πρέπει για βούτες του ζεστού ψωμιού στον κρόκο (μακροβούτι)!
Τα flat breads είναι κάτι σαν ζύμη πίτσας η οποία ζυμώνεται και ψήνεται εκείνη την ώρα με πολλές επιλογές για το τι θα περιέχει, ωστόσο ξεχωρίσαμε αυτή με το σπεκ και τη ρόκα για την ντελικάτη γεύση της.
Από γλυκό πρωινό έχουμε δροσιστικό γιαούρτι με φρούτα εποχής, τραγανή τάρτα με μύρτιλλα ή αχλάδι και κρέμα, κρουασάν βουτύρου χωρίς γλουτένη, cookies σοκολάτας, cookies λεμονιού, αφράτο κέικ καρότου με γλάσο από τυρί κρέμα, μυρωδάτη μηλόπιτα crumble με τζίντζερ και κανέλα και ρευστό κέικ σοκολάτας χωρίς αλεύρι.
Όλα τα παραπάνω συνοδεύονται από υπερ-χυμούς που συνδυάζουν φρούτα και λαχανικά και φυσικά από δυνατό καφέ! Μην το χάσετε! Αυτήν την Κυριακή, ραντεβού στο Ubu!
Κύπρου 74, Γλυφάδα, 21 1215 8737
ΠΡΟΣΦΑΤΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
![](/images/w400/3/jpg/files/2024-02-02/final-voice-choice4.jpg)
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Το Domes Noruz Kassandra φιλοξενεί την dream team της θεσσαλονικιώτικης κουζίνας
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.