Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 3-2 από την Μπάγερν

Πάλεψε όσο μπορούσε, αλλά έχασε

Ολυμπιακός-Μπάγερν
Ολυμπιακός-Μπάγερν / © INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

Με έναν βαθμό απέμεινε ο Ολυμπιακός στον όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ μετά το πέρας της τρίτης αγωνιστικής. Έχασε 2-3 από την Μπάγερν.

Με έναν βαθμό απέμεινε ο Ολυμπιακός στον όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ μετά το πέρας της τρίτης αγωνιστικής. Οι παίκτες της ελληνικής ομάδας έκαναν κατάθεση ψυχής στο “Καραϊσκάκη”, όμως ηττήθηκαν με 3-2. Ο Ελ Αραμπί ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 23’ με κεφαλιά, αλλά ένα δεκάλεπτο αργότερα ο Λεβαντόφσκι ισοφάρισε. Ο Πολωνός σκόρερ έκανε το 1-2 με προβολή επιβεβαιώνοντας πως είναι σε εξαιρετική κατάσταση, ενώ με ένα φοβερό σουτ ο Τολισό έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους Γερμανούς. Με ένα δεκάλεπτο να απομένει, οι Πειραιώτες δεν το παράτησαν, μείωσαν με ένα τυχερό γκολ του Γκιλιέρμε και κυνήγησαν την ισοπαλία ως το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Η Μπάγερν έχει 9 βαθμούς, η Τότεναμ 4 πόντους (μετά το 5-0 επί του Ερυθρού Αστέρα), οι Σέρβοι τρεις και ο ουραγός Ολυμπιακός έναν.