- CITY GUIDE
- PODCAST
-
26°
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![81346-164212.jpg 81346-164212.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2014/11/16/81346-164212.jpg)
Εξιχνιάστηκε τελικά η υπόθεση της απαγωγής της 27χρονης φοιτήτριας Βαρβάρας Μητσιώνη, που έγινε στις 31 Οκτωβρίου στην Κυψέλη. Στην απαγωγή εμπλέκονται τρία άτομα, ένας 48χρονος, υπάλληλος μεταφορικής εταιρείας, ένας 53χρονος ομογενής από το Καζακστάν, ο οποίος διατηρούσε νυχτερινό κέντρο στις Αχαρνές, ενώ αναζητείται ένας Αλβανός, ηλικίας 40-45 ετών με το όνομα Αλέκος, που ήταν ο φύλακας του χώρου, όπου κρατούσαν την φοιτήτρια. Βασικό ρόλο στην απαγωγή φαίνεται να είχε ο 48χρονος, ο οποίος είναι φίλος του πατέρα της φοιτήτριας.
Η 27χρονη ανιψιά του Γιάννη Καϊμενάκη, ιδιοκτήτη της ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης, είχε αφεθεί ελεύθερη την περασμένη Κυριακή, μετά την καταβολή 82.500 ευρώ στους απαγωγείς, οι οποίοι αρχικά ζητούσαν 10 εκατομμύρια ευρώ για να την απελευθερώσουν. Η φοιτήτρια απήχθη στις 31 Οκτωβρίου έξω από το σπίτι της στην Κυψέλη, στις 10.30 το βράδυ, την ώρα που κατευθυνόταν στο αυτοκίνητό της για να πάει στη δουλειά της. Η ομηρεία έληξε την περασμένη Κυριακή, στις 9 Νοεμβρίου, στις 10.50 το πρωί, μετά την καταβολή των λύτρων, στην Κυψέλη. Οι δράστες έχουν οδηγηθεί στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
![](/images/w400/3/jpg/files/2024-02-02/final-voice-choice4.jpg)
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Η πρόγνωση του Γιάννη Καλλιάνου
Αποπνικτική ατμόσφαιρα από τους καπνούς
Η πρόγνωση του Γιάννη Καλλιάνου
Διερευνάται το ιστορικό του δράστη της επίθεσης - Οι πρώτες πληροφορίες
Ευθύνες σε Λιμενικό, Πυροσβεστική και Αστυνομία, επιρρίπτουν οι μάρτυρες
Έχουν κινητοποιηθεί 30 πυροσβέστες με 12 οχήματα και από αέρος 2 αεροσκάφη και 3 ελικόπτερα
Πιστόλι έτοιμο για χρήση βρέθηκε στο αυτοκίνητό του
Ο χάρτης με τις περιοχές υψηλής επικινδυνότητας
Πληροφορίες για εγκλωβισμένους
Δείτε αναλυτικά τις σχολές με τα περισσότερα και τα λιγότερα μόρια
Ιστορίες καλοκαιρινής ελαφρότητας έζησα φέτος καθώς, μετακινήθηκα με ταξί
Η στιγμή που ο Αλέξανδρος Νικολαΐδης κρατούσε την ελληνική σημαία στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου
«Η Τζένη Καρέζη είχε το χάρισμα να σε μαγνητίζει με ένα βλέμμα»
Τα ίχνη του χάθηκαν την Τετάρτη (24.7)
Ταυτοποιήθηκαν δύο άτομα τέσσερα χρόνια μετά
Το παράπονο που εξέφρασε για την κηδεία
Όσα περιγράφει η 26χρονη σήμερα γυναίκα
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.