Έπεσε άδοξα ο ΠΑΟ στη Μόσχα

Έχασε στην παράταση με 77-74

Γλυκόπικρη ήταν η γεύση που άφησε στον μπασκετικό Παναθηναϊκό η χθεσινοβραδινή ήττα με 77-74 στην παράταση από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Πικρή γιατί έχασε μοναδική ευκαιρία να «σπάσει» την έδρα της αντιπάλου, κι ενώ έφτασε στο σημείο να χάνει με -13 στο τρίτο δεκάλεπτο και να προηγείται με +5 τρία λεπτά πριν το τέλος. Και γλυκιά γιατί φάνηκε ότι έχει τις δυνατότητες να καταφέρει να νικήσει στο δεύτερο ματς στην έδρα των Ρώσων, τη Μ. Παρασκευή στις 19.15. Να σημειώσουμε ότι παράπονα τόσο για τον εαυτό του όσο και για τη διαιτησία άφησε ο αρχηγός της ομάδας, Δημήτρης Διαμαντίδης.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Μεσίνα): Μίτσοβ 2, Φριτζόν 10, Τζάκσον 5, Πάργκο 1, Κρστιτς 5, Γουίμς 21, Βοροντσέβιτς, Κάουν 1, Χριάπα 17, Χάινς 15.

Παναθηναϊκός (Αλβέρτης): Μπράμος, Κάρι 3, Μπατίστ, Φώτσης 6, Ούκιτς 2, Λάσμε 14, Μαυροκεφαλίδης 4, Διαμαντίδης 12, Γκιστ 9, Ματσιούλις 14, Ράιτ 10.