Η Γιούβε άγγιξε το θαύμα! (video)

Νίκησε με 3-1 τη Ρεάλ μέσα στη Μαδρίτη, χάνοντας την παράταση με πέναλτι στις καθυστερήσεις

EPA/RODRIGO JIMENEZ

Μόλις 24 ώρες μετά την επική πρόκριση της Ρόμα επί της Μπαρτσελόνα, μια άλλη ιταλική ομάδα άγγιξε ένα νέο θαύμα απέναντι στην άλλη μεγάλη ισπανική «υπερδύναμη».

Η Γιουβέντους προηγήθηκε με 3-0 της Ρεάλ μέσα στη Μαδρίτη, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα και τελικά λύγισε στις καθυστερήσεις, όταν η πρωταθλήτρια Ευρώπης μείωσε με πέναλτι του Ρονάλντο.

Αυτή η τελευταία φάση του ματς, έχει ξεσηκώσει άπειρες συζητήσεις σε όλο τον πλανήτη, αναφορικά με το αν ο Μπενατιά ανατρέπει ή όχι τον Λούκας Βάθκεθ.

Many feared dead after military plane crash in Algeria - BBC News

Στο άλλο ματς, η Μπάγερν με τη Σεβίλλη έμειναν στο 0-0 και οι Γερμανοί πέρασαν στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ μαζί με τη Ρεάλ, τη Λίβερπουλ και τη Ρόμα.