1821 Digital Gallery

Rapid test: Πού γίνονται δωρεάν αύριο Τρίτη 2 Νοεμβρίου 2021

Rapid Test
Rapid test © ΕUROKINNISSI/ ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
Αναλυτικά τα σημεία και οι ώρες
  • A-
  • A+
0
Rapid test δωρεάν για κορωνοϊό αύριο Τρίτη 2 Νοεμβρίου 2021 σε 174 σημεία στην Ελλάδα από κινητά κλιμάκια του ΕΟΔΥ.

Τη δυνατότητα να κάνουν δωρεάν rapid test για κορωνοϊό έχουν και αύριο Τρίτη 2 Νοεμβρίου 2021 οι πολίτες σε περιοχές στην Ελλάδα. Όπως ανακοίνωσε ο ΕΟΔΥ, τα κινητά κλιμάκια θα βρίσκονται σε 174 σημεία για τη διενέργεια δωρεάν rapid test.

Υπενθυμίζεται ότι η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορονοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet. Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

Δωρεάν rapid test για κορωνοϊό την Τρίτη 2 Νοεμβρίου 2021 - Η λίστα με τα σημεία

Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, Άγιος Στέφανος, 09:00 -15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, (απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 08:30-20:30.
Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ, Πολυτεχνείου 11, έναντι αστυνομικού τμήματος, 09:30 – 15:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
Δ. Θερμαικού, ΚΑΠΗ Μηχανιώνας, Μάρκου Μπότσαρη, 09:30-14:30
Δ.Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. στρατού 37, 09:30-15:00
Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:30-15:00.
Δ.Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου, 09:30-15:00
Δ. Νεάπολης-Συκεών, δημοτικό κατάστημα Αγ. Παύλου, Ηπείρου 9, 09:30-15:00
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.
Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 9:00 – 15:00.
Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Κοινότητα Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 11:30
Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 08:30 -13:30
Αιτωλοακαρνανία, Μεσολόγγι, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος,  Iδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00
Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου 09:00 – 17:00
Άνδρος, Μπατσί (πλησίον ΚΕΠ) 10:00-16:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κοινοτικό Γραφείο Σκαφιδακίου, Σκαφιδάκι, ,09:30-11:30
Αργολίδα, Κοινοτικό Γραφείο Σταθαίικων, Σταθαίικα, 12:30-14:30
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, 9:30-14:00
Άρτα,Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 09:00-13:00
Άρτα, Δημαρχείο Άρτας, 08:00-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Πάτρα, πλατεία Γεωργίου Παπανδρέου, 09:00-14:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
Βοιωτία,Κ.Υ.Θήβας, Κάδμου 47,Θήβα, 9:00-15:00
Βοιωτία,Αίθουσα Συνεδριάσεων στο Δημαρχείο Ορχομενού,Ορχομενός,09:00-13:30
Βοιωτία,Αίθουσα Συνεδριάσεων στα Πέτρινα Κτίρια Δήμου Αλιάρτου,Αλίαρτος, 09:00-14:00
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Γρεβενά, Δεσκάτη, Κεντρική Πλατεία, 10:30-12:30
Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Δράμα, Κοινότητα Λευκογείων, 09:00- 13:30
Δράμα, Κοινότητα Μικροκλεισούρας, 09:30 – 13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00
Έβρος, Κοινότητα Αγριανής Έβρου 09:30-11:30
Έβρος, Νομαρχείο Αλεξανδρούπολης, Σουλίου 2, 09:00-14:00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
Έβρος, ΚΑΠΗ Δικαίων Ορεστιάδας, 10:00 – 12.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Έβρος, Οικισμός Αλώνια, 10:30 – 14:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού , Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00 – 14:00
Εύβοια, Χαλκίδα, ΚΤΕΛ Χαλκιδας, 09:00 – 15:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00
Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Βάρδα, Δημαρχείο Βάρδας, Πολυτεχνείου 2, 09:00-14:30
Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο Ζαχάρως, 09:00-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, Κοινοτικό Κατάστημα Επισκοπής, Επισκοπή Νάουσας, 09:00-15:00
Ημαθία, Κοινοτικό Κατάστημα Αγίου Γεωργίου Βέροιας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Isobox – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Κλειστό Γήπεδο Αρκαλοχωρίου, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 08:00-09:00
Ηράκλειο, Γαρίπα, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 09:00-10:00
Ηράκλειο, Δραπέτι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Πάρτιρα, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 12:30-13:30
Ηράκλειο, Καλό Χωριό, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 14:00-15:00
Ηράκλειο, Γάσι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 09:00-10:00
Ηράκλειο, Άνω Πούλια, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Κάτω Πούλια, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 12:30-13:30
Ηράκλειο, Λευκοχώρι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 14:00-15:00
Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
Ικαρία, Κέντρο  Υγείας Ευδήλου   9:00 – 16:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Κεφαλόβρυσο (Δημαρχείο) 10:00-13:00
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας (Αίθουσα Νικόλαος Μάρτης), 09:00-15:00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 10:00 – 14:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00.
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας (Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 10:00-14:00
Καρδίτσα, Τ.Κ. Ματαράγκας Δήμου Σοφάδων, Κοινοτικό Γραφείο, 09:00-13:00
Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30 – 11:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο , Μάντζαρου 5, 09:00-14:00
Κέρκυρα, Ιατροχειρουργική Εταιρεία, Σκαραμαγκά 4, 09:00-14:00
Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου 4, 08:00-16:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πανεπιστημίου, 08:30-13:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ. Γεννηματά 2, 09:30-13:30
Κως, οδός υγείας,παιδική χαρά Πασανικολάκη, 8:00-15:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 10:00-15:00
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 8:00-16:00
Λακωνία, Νοσοκομείο Μολάων, 9:30-13:30
Λάρισα,  Κεντρική Πλατεία  / Μπροστά στο Δημαρχείο       08:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ 08:00-15:30
Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο/Αίθριο         08:00-15:30
Λάρισα, Φάρσαλα /Είσοδος Δημαρχείου        09:00-12:00
Λάρισα, Πλατεία Αγιάς /Δίπλα από Τα Γραφεια Του Κυνηγετικου Συλλογου  09:00-12:00
Λάρισα, ΚΤΕΛ – Γεωργιάδου  08:00-15:30
Λάρισα,  Ε’ ΚΑΠΗ Κάρλας & Λαζαρίδων/Άγιος Γεώργιος     08:00-15:30
Λάρισα,  Γ΄ ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου/ Ηρώων Πολυτεχνείου & 23 Οκτωβρίου            08:00-15:30
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00 – 17:00
Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00 – 14:00
Λέσβος, Πηγή, 10:00-15:00
Λέσβος, ΚΥ Μυτιλήνης,  08:30-15:45
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
Λευκάδα, Περιφέρεια Λευκάδας, κεντρική είσοδος, Αντωνίου Τζεβελέκη 1, 10:00-11:00
Λήμνος, Παλαιό θυρωρείο- Γενικό Νοσοκομείο Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγίου Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00
Μαγνησία, Παραλία Βόλου,Έναντι Πανεπιστημίου,08:00-14:00
Μαγνησία, Μεταξουργείο,Καραμπατζάκη και Αναπαύσεως, 08:00-14:00
Μαγνησία, Aγίου Τρύφωνος 2 (Έναντι Κ.ΥΓΕΙΑΣ),Αλμυρός 08:30-13:30
Μαγνησία, Σταθμός ΟΣΕ, Αγριά, 08:00-14:00
Μαγνησία, Πλατεία Αγ.Κυριακής,Τρίκερι, 10:00-13:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα –  Αίθουσα “Αλέξ. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30.
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30.
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου. 08:30 -15:00.
Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30.
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
Ξάνθη, Πολύσιτος, 10:00-13:00
Πάρος, Ιατρείο Κώστος, 07:30-08:30
Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-14:00
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον 08:00-16:00
Πέλλα,  Δημαρχείο Γιαννιτσά, Χατζηδημητριου & Εθν. Αντίστασης, 8:00-16:00
Πέλλα, Ξενιτίδειο, Λεωφόρος Ξενιτίδη 7, 10:00-14:00
Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πιερία, ΚΥ Λιτοχώρου, 09:00-14:00
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ.Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
Πρέβεζα, Δημαρχείο Φιλιππιάδας, Φιλιππιάδα, 09:00-12:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ.Γαβριήλ,Ρέθυμνο, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Αγ.Γεωργίου,Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνια, 10:00-15:00
Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00
Ρόδος, Πλατεία Κύπρου, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, Isobox Κέντρου Υγείας Καρλοβάσου 08:00-14:00
Σάμος, Isobox Γενικού Νοσοκομείου Σάμου 08:30-14:00
Σάμος, Πλατεία Βαλασκατζη, Καρλόβασι, 10:00-13:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου,08:00-14:30
Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ. Τήνου 09:00 – 17:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού,07:30-13:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας,08:00-11:00
Τρίκαλα, Πλατεία Φαρκαδόνας, 08:00-11:00
Τρίκαλα, Ε’ Καπη Τρικάλων, 11:00-15:30
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας, Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-14:00
Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00
Φθιώτιδα, Κοινότητα Υπάτης, Κεντρική Πλατεία, Δήμος Λαμιέων, 09:00-11:00
Φθιώτιδα, Κοινότητα Μοσχοχωρίου, Κεντρική Πλατεία, Δήμος Λαμιέων, 11:30-13:30
Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Στυλίδας, Δήμος Στυλίδας, 09:00-12:30
Φλώρινα,  Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
Φωκίδα, Άμφισσα,Πνευματικό Κέντρο,08.00-14.00
Φωκίδα, Γαλαξίδι,Κιόσκι,09.00-13.00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Δημαρχείο Ιερισσού, Ιερισσος, 09:00-15:00
Χαλκιδική, Πολιτιστικό κέντρο Ορμύλιας, Ορμύλια, 09:00-15:00
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:00-14:30
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 08:30-14:00

Ακολουθήστε την Athens Voice στο Google News κι ενημερωθείτε πρώτοι για όλες τις ειδήσεις
 

 

 

 

 
Back to top

Προσεχως

Το Soundtrack της Πόλης
Athens Voice 102.5