Νίκη επί των Κλίπερς για τους Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο

6’ ΔΙΑΒΑΣΜΑ
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μετά τη νίκη επί των Ουόριορς © Bucks

Με ακόμα ένα double double του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μιλγουόκι Μπακς πέρασαν νικηφόρα το εμπόδιο των Λος Άντζελες Κλίπερς.

Νικηφόρα πέρασαν οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο το εμπόδιο των Λος Άντζελες Κλίπερς, των οποίων και επικράτησαν με 137-113.

Τα «ελάφια» βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στην πρώτη περίοδο του αγώνα και έκτοτε με καλό μπάσκετ τόσο σε άμυνα και επίθεση πήραν τα ηνία του παιχνιδιού, τα οποία διατήρησαν ως το τέλος.

Κορυφαίος για τους πρωταθλητές ήταν για ακόμα μία φορά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο που σε περίπου 31 λεπτά πέτυχε 28 πόντους, μάζεψε 10 ριμπάουντ και μοίρασε 5 ασίστ.

Από κοντά, εξίσου πολύτιμος ήταν και ο Τζρου Χόλιντεϊ με 27 πόντους, 5 ριμπάουντ και 13 ασίστ αλλά και ο Μπόμπι Πόρτις με 24 πόντους, 11 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Για τους Κλίπερς ξεχώρισε ο Πάουελ με 28 πόντους, 1 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-28, 51-60, 81-99, 113-137

Ακολουθήστε την Athens Voice στο Google News κι ενημερωθείτε πρώτοι για όλες τις ειδήσεις