Visual Browsing

Ολυμπιακοί Αγώνες: Τι ώρα αγωνίζονται αύριο Σάκκαρη-Τσιτσιπάς

Η τενίστρια, Μαρία Σάκκαρη
Η τενίστρια, Μαρία Σάκκαρη © EPA / ALEX GRIMM / POOL
Οι ελληνικές συμμετοχές την 5η ημέρα της διοργάνωσης
  • A-
  • A+
0
Ολυμπιακοί Αγώνες- Τόκιο 2020: Τι ώρα θα αγωνιστούν αύριο, Τρίτη (27/6) Μαρία Σάκκαρη και Στέφανος Τσιτσιπάς - Από ποια συχνότητα θα προβληθούν.

Συνεχίζονται για 5η ημέρα αύριο, Τρίτη 27 Ιουλίου 2021, οι Ολυμπιακοί Αγώνες 2020 του Τόκιο και οι Έλληνες αθλητές ετοιμάζονται για τον αγώνα τους στην κορυφαία αθλητική διοργάνωση. 

Αύριο, Τρίτη, ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει τον Αμερικανό, Φράνσις Τιαφόε, για τον δεύτερο γύρο του Ολυμπιακού τουρνουά στο Τόκιο, το οποίο οι τηλεθεατές μπορούν να παρακολουθήσουν σε απευθείας μετάδοση από την ΕΡΤ 1 στις 5:00.

Περίπου στις 9:00 θα μεταδοθεί ζωντανά η αναμέτρηση της Μαρίας Σάκκαρη εναντίον της Ουκρανής, Ελίνα Σβιτόλινα, για τον τρίτο γύρο του μονού γυναικών. Να σημειωθεί ότι η ακριβής ώρα έναρξης του αγώνα της Μαρίας Σάκκαρη θα εξαρτηθεί από τη διάρκεια του προηγούμενου αγώνα τένις.

Η ΕΡΤ1 θα μεταδώσει σε μαγνητοσκόπηση τον αγώνα του Στέφανου Τσιτσιπά στις 13:00, ενώ στις 16:00 η ΕΡΤ2 θα μεταδώσει μαγνητοσκόπηση τον αγώνα της Μαρίας Σάκκαρη.

Σχετικα
Παραολυμπιακοί Αγώνες - Πολυχρονίδης: Έπεσα θύμα ψυχολογικής βίας
Παραολυμπιακοί Αγώνες - Πολυχρονίδης: Έπεσα θύμα ψυχολογικής βίας

 

Ολυμπιακοί Αγώνες - Τόκιο: Αυτές είναι οι ελληνικές συμμετοχές στους αγώνες της 5ης ημέρας

Αναλυτικά οι ελληνικές συμμετοχές της 5ης ημέρας:

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Σχετικα
Η Σακελλαροπούλου υποδέχεται αθλητές των Παραολυμπιακών (βίντεο)
Η Σακελλαροπούλου υποδέχεται αθλητές των Παραολυμπιακών (βίντεο)

Tokyo Aquatics Centre

800μ. ελεύθερο ανδρών – Προκριματικές σειρές

-Δεύτερη σειρά (14:21): Δημήτρης Μάρκος

-Τρίτη σειρά (14:31): Κωνσταντίνος Εγγλεζάκης

ΤΕΝΙΣ

Ariake Tennis Centre Court

-Δεύτερος γύρος μονό ανδρών (05:00): Στέφανος Τσιτσιπάς εναντίον του Φράνσις Τιαφόε (ΗΠΑ)

-Τρίτος γύρος μονό γυναικών (η ώρα του αγώνα θα ανακοινωθεί εντός της ημέρας): Μαρία Σάκκαρη εναντίον της Αλίνα Σβιτόλινα (Ουκρανία)

ΠΟΛΟ

Tatsumi Water Polo Centre

-Αγώνας A’ ομίλου (09:30): Ιταλία – Ελλάδα

ΤΖΟΥΝΤΟ

Nippon Budokan Mat 1 (05:00-09:30)

-Κατηγορία -81κ. ανδρών: Προκριματικός γύρος: Αλέξης Ντανατσίδης εναντίον Αντουάν Βαλουά-Φορτιέ (Καναδάς)

-Κατηγορία -81κ. ανδρών: Προημιτελικοί – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)

11:00 – 13:50

Κατηγορία -81κ. ανδρών: Ρεπεσάζ – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)

Κατηγορία -81κ. ανδρών: Ημιτελικοί – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)

Κατηγορία -81κ. ανδρών: Αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)

Κατηγορία -81κ. ανδρών: Τελικός – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Tokyo Metropolitan Gym (Table 1)

-Μονό ανδρών: Τρίτος γύρος (04:00): Παναγιώτης Γκιώνης εναντίον του Γιούνγκσικ Ζέονγκ (Ν. Κορέα)

-Μονό ανδρών: Γύρος των 16 (10:30-15:30) – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Fujisawa

-Laser Radial Γυναικών – Ιστιοδρομίες 5-6 (06:05): Βασιλεία Καραχάλιου – ιστιοδρομία 5

Kamakura

-Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-2 (07:05): Ιωάννης Μιτάκης – ιστιοδρομία 1

Ακολουθήστε την Athens Voice στο Google News κι ενημερωθείτε πρώτοι για όλες τις ειδήσεις

ΚΟΡΩΝΟΪΟΣ: Live updates - Τι πρέπει να ξέρουμε για τον κορωνοϊό- Συνεχής ενημέρωση εδώ 

Δειτε επισης

Back to top

Προσεχως

Το Soundtrack της Πόλης
Athens Voice 102.5