Visual Browsing

Euro 2021: Αυτό είναι το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων

Το τρόπαιο του Euro
Το τρόπαιο του Euro © EPA
Δείτε αναλυτικά τις ημερομηνίες και τις ώρες των αγώνων
  • A-
  • A+
0
Οι 24 εθνικές ομάδες που θα διεκδικήσουν το φετινό Euro ρίχνονται από σήμερα στη «μάχη» με τον αγώνα Τουρκία-Ιταλία - Το αναλυτικό πρόγραμμα.

Το Euro ξεκινάει σήμερα το βράδυ (11/6) με την αναμέτρηση της Τουρκίας με την Ιταλία και αναμένεται να καθηλώσει τους απανταχού φίλους του ποδοσφαίρου στους δέκτες τους μέχρι το μεγάλο ραντεβού του τελικού στο Γουέμπλεϊ του Λονδίνου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Euro:

Η φάση των ομίλων

1η Αγωνιστική

11 Ιουνίου 22:00 Τουρκία – Ιταλία
12 Ιουνίου 16:00 Ουαλία – Ελβετία
12 Ιουνίου 19:00 Δανία – Φινλανδία
12 Ιουνίου 22:00 Βέλγιο – Ρωσία
13 Ιουνίου 16:00 Αγγλία – Κροατία
13 Ιουνίου 19:00 Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία
13 Ιουνίου 22:00 Ολλανδία – Ουκρανία
14 Ιουνίου 16:00 Σκωτία – Τσεχία
14 Ιουνίου 19:00 Πολωνία – Σλοβακία
14 Ιουνίου 22:00 Ισπανία – Σουηδία
15 Ιουνίου 19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία
15 Ιουνίου 22:00 Γαλλία – Γερμανία

Σχετικα
Σοκ για Έρικσεν: «Πέθανε και επανήλθε - Δύσκολο να ξαναπαίξει»
Σοκ για Έρικσεν: «Πέθανε και επανήλθε - Δύσκολο να ξαναπαίξει»

2η Αγωνιστική

16 Ιουνίου 16:00 Φινλανδία – Ρωσία
16 Ιουνίου 19:00 Τουρκία – Ουαλία
16 Ιουνίου 22:00 Ιταλία – Ελβετία
17 Ιουνίου 16:00 Ουκρανία – Βόρεια Μακεδονία
17 Ιουνίου 19:00 Δανία – Βέλγιο
17 Ιουνίου 22:00 Ολλανδία – Αυστρία
18 Ιουνίου 16:00 Σουηδία – Σλοβακία
18 Ιουνίου 19:00 Κροατία – Τσεχία
18 Ιουνίου 22:00 Αγγλία – Σκωτία
19 Ιουνίου 16:00 Ουγγαρία – Γαλλία
19 Ιουνίου 19:00 Πορτογαλία – Γερμανία
19 Ιουνίου 22:00 Ισπανία – Πολωνία

3η Αγωνιστική

Σχετικα
Euro 2020: Το πρόγραμμα των σημερινών (13/6) αγώνων
Euro 2020: Το πρόγραμμα των σημερινών (13/6) αγώνων

20 Ιουνίου 19:00 Ελβετία – Τουρκία
20 Ιουνίου 19:00 Ιταλία – Ουαλία
21 Ιουνίου 19:00 Βόρεια Μακεδονία – Ολλανδία
21 Ιουνίου 19:00 Ουκρανία – Αυστρία
21 Ιουνίου 22:00 Ρωσία – Δανία
21 Ιουνίου 22:00 Φινλανδία – Βέλγιο
22 Ιουνίου 22:00 Κροατία – Σκωτία
22 Ιουνίου 22:00 Τσεχία – Αγγλία
23 Ιουνίου 19:00 Σλοβακία – Ισπανία
23 Ιουνίου 19:00 Σουηδία – Πολωνία
23 Ιουνίου 22:00 Γερμανία – Ουγγαρία
23 Ιουνίου 22:00 Πορτογαλία – Γαλλία

Το πρόγραμμα των αγώνων στα knock-out

Φάση των 16

Σάββατο 26 Ιουνίου

19:00 Δεύτερος 1ου ομίλου - Δεύτερος 2ου ομίλου | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (1)

22:00 Πρώτος 1ου ομίλου - Δεύτερος 3ου ομίλου | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Κυριακή 27 Ιουνίου

19:00 Πρώτος 3ου ομίλου - Τρίτος 4ου/5ου/6ου ομίλου | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (3)

22:00 Πρώτος 2ου ομίλου - Τρίτος 1ου/4ου/5ου/6ου ομίλου | Καρτούχα, Σεβίλλη (4)

Δευτέρα 28 Ιουνίου

19:00 Δεύτερος 4ου ομίλου - Δεύτερος 5ου ομίλου | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (5)

22:00 Πρώτος 6ου ομίλου - Τρίτος 1ου/2ου/3ου ομίλου | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (6)

Τρίτη 29 Ιουνίου

19:00 Πρώτος 4ου ομίλου - Δεύτερος 6ου ομίλου | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (7)

22:00 Πρώτος 5ου ομίλου - Τρίτος 1ου/2ου/3ου/4ου ομίλου | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (8)

Προημιτελικά

Παρασκευή 2 Ιουλίου

19:00 Νικητής 6 - Νικητής 5 | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (1)

22:00 Νικητής 4 - Νικητής 2 | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (2)

Σάββατο 3 Ιουλίου

19:00 Νικητής 3 - Νικητής 1 | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (3)

22:00 Νικητής 8 - Νικητής 7 | Ολίμπικο, Ρώμη (4)

Ημιτελικά

Τρίτη 6 Ιουλίου

22:00 Νικητής 2 - Νικητής 1 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (1)

Τετάρτη 7 Ιουλίου

22:00 Νικητής 3 - Νικητής 4 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Τελικός

Κυριακή 11 Ιουλίου

22:00 Νικητής 1 - Νικητής 2 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο

Δειτε επισης

Back to top

Προσεχως

Το Soundtrack της Πόλης
Athens Voice 102.5