- CITY GUIDE
- PODCAST
-
24°
Δωρεάν σεμινάριο Life Coaching από τη Δρ. Νάνσυ Μαλλέρου
Ένα κοινωφελές σεμινάριο που έχει εξελιχθεί πλέον σε θεσμό
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![308063-232174.jpg 308063-232174.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2015/12/04/308063-232174.jpg)
Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά, η πρωτοπόρος του Life Coaching στην Ελλάδα και ιδρύτρια της Life Coaching Greece Δρ. Νάνσυ Μαλλέρου, η «Γκουρού της Ευτυχίας» όπως τη χαρακτηρίζουν τα ΜΜΕ, θα προσφέρει το Δωρεάν Σεμινάριο Life Coaching «ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ», το Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015 στο χώρο του The Hub Events στον Κεραμεικό.
Πρόκειται για ένα κοινωφελές σεμινάριο Life Coaching που ξεκίνησε να προσφέρει η Δρ. Νάνσυ Μαλλέρου το 2013, χωρίς καμιά οικονομική υποχρέωση ή δέσμευση από την πλευρά των συμμετεχόντων, το οποίο χάρη στην τεράστια ανταπόκριση του κόσμου, έχει εξελιχθεί πλέον σε θεσμό. Μάλιστα για πρώτη φορά φέτος, το ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ θα φιλοξενήσει τρεις εξέχουσες προσωπικότητες που μοιράζονται την ίδια ανάγκη προσφοράς και τις ίδιες αξίες:
* την κα Τζίνα Θανοπούλου, Σύμβουλο Ψυχικής Υγείας, Ed.M., MA Harvard University,
* την κα Ειρήνη Νικολαϊδου, HRM & Communication Advisor, Certified Personal & Executive Coach, Trainer και
* την κα Angelika Dusk, Συνθέτη-στιχουργό-ερμηνεύτρια, σε μια ξεχωριστή εμφάνιση-έκπληξη.
Η ιδέα του ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ γεννήθηκε από την ανάγκη να μη μείνει αναπάντητη η απεγνωσμένη κραυγή βοήθειας από ανθρώπους που έχουν χάσει τη ζωή τους όπως την ήξεραν, τη δουλειά τους και κυρίως την πίστη τους για ένα καλύτερο αύριο. Έχει σχεδιαστεί με στόχο οι συμμετέχοντες να δουν τη ζωή διαφορετικά, να ανακτήσουν την αισιοδοξία τους, να παρακινηθούν, να αντλήσουν δύναμη, να πιστέψουν, να ανακαλύψουν επιλογές που πίστευαν ότι δεν είχαν και πάνω από όλα να δράσουν. Χρησιμοποιώντας τη θεωρία, τις ασκήσεις και τα εργαλεία του Life Coaching δημιουργείται ένα περιβάλλον όπου οι συμμετέχοντες αβίαστα θα «ξεκλειδώσουν» τις δεξιότητές τους, θα ενισχύσουν τη συνειδητότητά τους και θα προβούν σε αλλαγές που θα τους βελτιώσουν τη ζωή.
Οι συμμετέχοντες αισθάνονται ασφαλείς, συνειδητοποιούν ότι δεν είναι μόνοι κι ενισχύονται προσωπικά από τη δύναμη της ομάδας. Παράλληλα έρχονται σε επαφή με άλλους συνανθρώπους που έχουν τους ίδιους φόβους, ανησυχίες, προβλήματα αλλά που ο καθένας μπορεί να προσφέρει μια διαφορετική λύση. Αξίζει να σημειωθεί πως μέχρι σήμερα περισσότεροι από 3.500 συμπολίτες έχουν παρακολουθήσει το σεμινάριο, το οποίο έχει αποσπάσει διθυραμβικά σχόλια από το κοινό και τον Τύπο.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
![](/images/w400/3/jpg/files/2024-02-02/final-voice-choice4.jpg)
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Οι θερμοκρασίες συνεχώς ανεβαίνουν καταρρίπτοντας το ένα ρεκόρ μετά το άλλο
Μελέτη αποκαλύπτει νέα δεδομένα για την προσωπαγνωσία
Βρέθηκαν σε μυστηριώδη βράχο - Χρονολογούνται δισεκατομμύρια χρόνια πίσω
Μιλήσαμε με την Αγγελική Γρατσία, στην οικογένεια της οποία ανήκει το οινοποιείο, για όλα εκείνα που κάνουν ξεχωριστή την τέχνη της παραδοσιακής αμπελουργίας
Προσκεκλημένος ο φαρμακοποιός-συγγραφέας Μανόλης Μαυρολέων
Με έδρα την Αθήνα και δραστηριοποίηση στην ογκολογία
Γιατί μια φιλοζωική από Γερμανία μάζεψε ένα τόσο μεγάλο ποσό για τα 500 σκυλιά της χωματερής;
Η σημερινή μέρα αφιερωμένη στο κορυφαίο αθλητικό γεγονός
Η νεαρή ηθοποιός γράφει για τη Σύρο των αντιθέσεων που, όμως, ανταμείβει όποιον την εμπιστευθεί
Πού θα ζήσεις τον έρωτά σου και θα πεις τα καλοκαιρινά τα «Σ’ αγαπώ»
10 λόγοι για να επισκεφθείς το κοντινότερο νησί στην πρωτεύουσα
Δαντελένιες ακρογιαλιές και όμορφα χωριά, κάστρα και βυζαντινά εκκλησάκια, καταπληκτικό φαγητό και έντονη νυχτερινή ζωή. Ετοιμάσου για τις πιο όμορφες διακοπές της ζωής σου.
Οι παραλίες είναι όλες ωραίες, με κρυστάλλινα νερά, οργανωμένες ή µε σκιά από αλµυρίκια
10 πράγματα να κάνεις στην κοσμοπολίτισσα του Αργοσαρωνικού
Μιλήσαμε για το 8wheels9lives, την κοινότητα των rollers στην Αθήνα, τo όνειρο μιας roller disco αλλά και τη γυναικεία ενδυνάμωση και μόδα
Δεν χρειάζεται πολλή σκέψη. Πάρε το καράβι και φύγαμε για το family friendly νησάκι του Αργοσαρωνικού
Οι δροσερές γαλάζιες οάσεις στην πόλη σε περιμένουν
Καλές οι οργανωμένες παραλίες, αλλά ακριβές. Εδώ προτείνουμε τις καλύτερες ανοργάνωτες.
Δεν χρειάζεται να βγάζεις γούστα και να αναζητάς εξτρίμ εμπειρίες για να πας στην Ομόνοια
Βόλτες με σκάφος, φωτογραφίες στα παλιά αρχοντικά, παγωτά, πολιτιστικά δρώμενα, γευσιγνωσίες στην πιο instagramic πόλη της Αργολίδας
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.