Ήττα ξανά για τους Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο

Με 123-120 από τους Φιλαδέλφεια 76ers

6’ ΔΙΑΒΑΣΜΑ
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μετά τη νίκη επί των Ουόριορς © Bucks

Με 123-120 από τους Φιλαδέλφεια 76ers ηττήθηκαν οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Την ήττα με 123-120 υπέστησαν οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο μέσα στην έδρα τους από τους Φιλαδέλφεια 76ers.

Τα «ελάφια» έκαναν κακή δεύτερη περίοδο και έκτοτε κυνηγούσαν το σκορ για το υπόλοιπο παιχνίδι χωρίς να καταφέρουν να πάρουν πάλι προβάδισμα.

Κορυφαίος για τους πρωταθλητές ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με double double σημειώνοντας 32 πόντους, 11 ριμπάουντ και 9 ασίστ σε 39 λεπτά αγώνα. Χόλιντεϊ (24/5/3) και Μίντλετον (19/5/2) ενίσχυσαν τις προσπάθειες του Greek Freak.

Για τους 76ers ξεχώρισε ο Εμπίντ με 42 πόντους, 14 ριμπάουντ και 5 ασίστ σε 37 λεπτά αγώνα.

Να σημειωθεί πως πλέον οι 76ers πέρασαν τους Μπακς στη βαθμολογία, με το πρωτάθλημα να περνάει σε φάση All-Star Game και θα διακοπεί για μία εβδομάδα.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-24, 61-69, 93-100, 120-123