Η Emma Stone και ο Γιώργος Λάνθιμος στον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Μονακό στο ΣΕΦ

Δείτε φωτογραφίες από την παρουσία της Emma Stone στις κερκίδες

2’ ΔΙΑΒΑΣΜΑ
Η Emma Stone μαζί με τον Γιώργο Λάνθιμο στο ΣΕΦ για τον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Μονακό
Η Emma Stone μαζί με τον Γιώργο Λάνθιμο στο ΣΕΦ © EUROKINISSI/ KLODIAN LATO

Emma Stone: Με τον Γιώργο Λάνθιμο στον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Μονακό στο ΣΕΦ - Πανηγύρισαν την πρόκριση της ομάδας στο Final 4.

Η Emma Stone βρέθηκε το βράδυ της Τετάρτης (4/5) στο ΣΕΦ για τον αγώνα μεταξύ του Ολυμπιακού με τη Μονακό, που χάρισε στους ερυθρόλευκους την πρόκριση στα Final 4 της Euroleague. Μαζί της ο σκηνοθέτης Γιώργος Λάνθιμος, με τον οποίο είχαν συνεργαστεί στην ταινία «Η Ευνοούμενη».

Η Emma Stone αποτέλεσε μία ευχάριστη έκπληξη στις κερκίδες του ΣΕΦ. Φορώντας κόκκινη προστατευτική μάσκα με το έμβλημα του Ολυμπιακού και έχοντας δίπλα της τον συνεργάτη και φίλο της, Γιώργο Λάνθιμο, απόλαυσε τον αγώνα και τους ξέφρενους πανηγυρισμούς που ακολούθησαν μετά τη νίκη της ομάδας του Ολυμπιακού με 94 - 88. Η Emma Stone έδειξε να παρακολουθεί με προσοχή τις επιδόσεις των Πειραιωτών στο παρκέ.

Η Emma Stone στον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Μονακό φορά κόκκινη μάσκα του Ολυμπιακού
Η Emma Stone στον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Μονακό © EUROKINISSI/ KLODIAN LATO

Η Emma Stone στις κερκίδες του ΣΕΦ
Η Emma Stone στις κερκίδες του ΣΕΦ © EUROKINISSI/ KLODIAN LATO

Η Emma Stone μαζί με τον Γιώργο Λάνθιμο στον αγώνα του Ολυμπιακού που οδήγησε την ομάδα στο Final 4 της Euroleague
Η Emma Stone μαζί με τον Γιώργο Λάνθιμο στον αγώνα του Ολυμπιακού © EUROKINISSI/ KLODIAN LATO

Όπως μπορείτε να δείτε και στο βίντεο, πανηγυρίζει και εκείνη τα καλάθια του που έμπαιναν βροχή.

Emma Stone: Στην Αθήνα για την επίσημη πρεμιέρα της νέας ταινίας του Λάνθιμου

Η Emma Stone βρίσκεται στην Αθήνα για την επίσημη πρεμιέρα της νέας ταινίας του Λάνθιμου, «Βληχή», στην Εθνική Λυρική Σκηνή. Πληροφορίες αναφέρουν ότι η Emma Stone θα πρωταγωνιστήσει στη νέα μεγάλου μήκους ταινία του Γιώργου Λάνθιμου, «Poor Things».

Πριν από μόλις λίγα 24ωρα, η Emma Stone είχε κάνει μία εντυπωσιακή εμφάνιση στο Met Gala 2022.

Η εμφάνιση της Emma Stone στο Met Gala 2022
Η εμφάνιση της Emma Stone στο Met Gala 2022 © EPA / JUSTIN LANE

Emma Stone: Στο ΣΕΦ για την πρόκριση του Ολυμπιακού στο Final 4 της Euroleague

Ο Ολυμπιακός θα είναι στο Βελιγράδι το τριήμερο 19-21 Μαΐου και στο Final 4 της Euroleague. Μετά από πέντε χρόνια απουσίας, η ομάδα του Πειραιά επιστρέφει στην καταληκτική φάση, για 11η φορά στην Ιστορία της, 7η τα τελευταία 14 χρόνια και στόχο να κατακτήσει το 4ο ευρωπαϊκό. Μετά από «θρίλερ», στο Game 5 στο ΣΕΦ, ο Ολυμπιακός νίκησε με 94-88 τη Μονακό κάνοντας το 3-2 στη σειρά των πλέι οφ.

Αν και βρέθηκε να χάνει με -11 πόντους στη 2η περίοδο με «βροχή» από τρίποντα των Λι και Ουαταρά και τον ΜακΚίσικ να τον κρατά «ζωντανό» σε αυτό το διάστημα, στο β΄ μέρος ήταν η σειρά του να πετύχει μεγάλα τρίποντα! Με τον Ουόκαπ (17π.) να «υπογράφει» με δικό του σερί 7-0 στην 3η περίοδο την «ερυθρόλευκη» ανατροπή. Στην 4η περίοδο το ματς ήταν «θρίλερ» και τότε «μίλησε» ο Κώστας Σλούκας που πέτυχε τους 13 από τους 15 πόντους σε αυτό το τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ έκανε το καλύτερο παιχνίδι του στη σειρά με τη Μονακό, με 16 πόντους. Ο Σάσα Βεζένκοφ είχε 9 πόντους και 7 ριμπάουντ!

Για τη Μονακό, ο Μάικ Τζέιμς τέλειωσε το παιχνίδι με 24 πόντους, αλλά με 2/10 τρίποντα. Ο Ουατάρα είχε 15 πόντους (5/7 τρίποντα), 14 ο Πάρις Λι (3/5 τρίποντα) και 12 ο Ντουέιν Μπέικον.

Τα Highlights του Ολυμπιακός - Μονακό (04/05/22)