Premier League: Μεγάλη νίκη της Λέστερ επί της Άρσεναλ

Με γκολ του Τζέιμι Βάρντι

Ο Τζέιμι Βάρντι
Ο Τζέιμι Βάρντι © EPA

Με «χρυσό» σκόρερ τον Τζέιμι Βάρντι, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 80ο λεπτό, η Λέστερ πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Άρσεναλ.

Μεγάλη νίκη επί της Άρσεναλ στο «Έμιρεϊτς» πήρε η Λέστερ για την έκτη αγωνιστική της Premier League.

Οι δύο ομάδες ισοβαθμούσαν στους 9 βαθμούς με τρεις νίκες και δύο ήττες και αποζητούσαν τη νίκη που θα τις έφερνε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Η Άρσεναλ στο πρώτο ημίχρονο ήταν σαφέστατα καλύτερη και έφτασε μάλιστα στο 5' στο γκολ αλλά ο Λακαζέτ υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Η υπεροχή της Άρσεναλ δεν μεταφράστηκε σε γκολ και αυτό το εκμεταλλεύτηκε η Λέστερ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Ο Ουντέρ τροφοδότησε τον Τζέιμι Βάρντι και ο Άγγλος επιθετικός με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-0 για τις «αλεπούδες».

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η Λέστερ πέρασε στην 4η θέση του πίνακα χάρη στο πολύτιμο τρίποντο επί των Λονδρέζων.

Ακολουθήστε την Athens Voice στο Google News κι ενημερωθείτε πρώτοι για όλες τις ειδήσεις

ΚΟΡΩΝΟΪΟΣ: Live updates - Τι πρέπει να ξέρουμε για τον κορωνοϊό- Συνεχής ενημέρωση εδώ