Νίκησε η ΑΕΚ τον Παναθηναϊκό με 3-1

Πολλά παράπονα οι «πράσινοι» από τη διαιτησία

Επικράτησε με 3-1 του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ η ΑΕΚ, η οποία παραμένει ζωντανή στο κυνήγι της 2ης θέσης των πλέι οφ του πρωταθλήματος
SUPERLEAGUE: ΠΑΟ - ΑΕΚ 1-3 ΓΙΑ ΤΑ PLAY OFF | ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ / EUROKINISSI

Νίκη που την κρατά ζωντανή στο κυνήγι της 2ης θέσης των πλέι οφ, έκανε η ΑΕΚ, η οποία (ως τυπικά φιλοξενούμενη) επικράτησε με 3-1 του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ. Το τελικό αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει πάντως τη διαφορά των δύο ομάδων. Η Ένωση προηγήθηκε στο 6' με τον Τσιγκρίνσκι, ενώ στο 15' ισοφάρισε ο Κουρμπέλης.

Λίγο πριν από το ημίχρονο, η ΑΕΚ έκανε το 1-2 με τον Ολιβέιρα, όμως ο Πορτογάλος τράβηξε τη φανέλα του Κολοβέτσιου κλέβοντας την μπάλα. Στις καθυστερήσεις, ο Βέρντε με πέναλτι διαμόρφωσε το 1-3, όμως είναι αμφίβολο αν υπάρχει πέναλτι στην επαφή Αραούχο-Κουρμπέλη.