- CITY GUIDE
- PODCAST
-
24°
Οι απαντήσεις του Forrest Gump 297
(Μέλος της επιτροπής αγώνα για τη βελτίωση της στεγανοποίησης στα καπάκια των σέικερ για φραπέ)
![politics.jpg politics.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2019/11/18/politics_0.jpg)
Υποψιάζομαι ότι η σκληρότητα που δείχνουν όλοι απέναντι στην τρομοκράτισσα με την μπαντάνα οφείλεται κυρίως στο σωματότυπό της. Έχω δίκιο;
Δεν είναι σκληρότητα, αλλά αμηχανία. Τους είναι αδύνατον να δείξουν κατανόηση γιατί, σύμφωνα με το εθιμικό καναλικό δίκαιο, ένας άνθρωπος που φοράει επι 10 χρόνια την ίδια μπαντάνα είναι ικανός για τα χειρότερα εγκλήματα. Αν ας πούμε είχε εκμεταλλευτεί το βάρος της για να μας κάνει να γελάσουμε π.χ. στο «Ελλάδα Έχεις Ταλέντο» ή αν είχε φροντίσει περισσότερο τη σιλουέτα της, θα την αντιμετώπιζαν πιο φιλικά, υιοθετώντας κάποια από τις αγαπημένες υπερασπιστικές γραμμές: Δηλαδή θα αποκάλυπταν είτε ότι είναι υιοθετημένη είτε ότι δεν τα πήγαινε καλά με τον πατέρα της, ώστε να δείξουμε κατανόηση και να τη συμπαθήσουμε.
Συγνώμη, αλλά βλέποντας αυτή τη διαφήμιση με το «βαράκι που αυνανίζεται», πιο πολύ βλέπω να γυμνάζεται εκείνο, παρά αυτή που το κρατάει.
Μπα; Δεν έχεις προσέξει πόσο πολύ γυμνάζουν τους μυς του προσώπου τους με την έκφραση αγωνίας που παίρνουν καθώς περιμένουν από στιγμή σε στιγμή να «εκσπαρματώσει» στο πρόσωπό τους;
Μήπως τελικά τον έχουμε παρεξηγήσει τον Άδωνι; Ξέρετε πολλούς άντρες που θα συμφωνούσαν με τέτοια αυτοθυσία να τους αποκαλέσουν δημόσια «πατσαβούρα της Βέρμαχτ» προκειμένου να διαφημιστεί η εκπομπή της γυναίκας τους;
Μα στη «Βέρμαχτ» ανήκε η ελίτ των αξιωματικών των ναζί! Δεν είναι λίγο πράγμα, από «εθνικομπουμπούκος» (που ως γνωστόν γεννιέσαι, δεν γίνεσαι), να παίζεις ξαφνικά στο Champions League!
Προσχέδια προκηρύξεων; Μα χρειάζεται προσχέδιο για να γράψεις καμιά δεκαριά κλισέ που στην πραγματικότητα δεν ενδιαφέρεται να διαβάσει κανείς;
Ναι, γιατί η προκήρυξη είναι η πηγαία καλλιτεχνική έκφραση του τρομοκράτη. Με τη μόνη διαφορά ότι, ειδικά αυτός, είναι ένας ανυπόμονος δημιουργός που πληγωμένος από την πρόσκαιρη αδιαφορία του κοινού αναγκάζεται να επιλέξει έναν κάπως ακραίο τρόπο προώθησης της καινούργιας του «δουλειάς». Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν ανησυχεί μήπως δεν είναι τόσο καλή όσο η προηγούμενη, μήπως επαναλαμβάνει τα κλισέ και μήπως η «φόρμα» του έργου του χρειάζεται ανανέωση. Οπότε σημειώνει με σχολαστικότητα τις καινούργιες ιδέες του.
Τι θέλει να μας πει η Δέσποινα Βανδή στην αφίσα της;
«Έχω στητό στήθος. Έλα να το ακούσεις»
Αν ύστερα από το θρήσκευμα στις ταυτότητες, κατέβουν και οι θρησκευτικές εικόνες από τα δικαστήρια και τα σχολεία, όπως τολμάνε να ζητάνε κάποιοι εχθροί της Ορθοδοξίας, τι θα μας έχει μείνει για να δείχνουμε ότι τους έχουμε κερδίσει όλους γιατί είμαστε περισσότεροι;
Θα βγουν κασκόλ στα χρώματα της Ορθοδοξίας και ειδικές κόρνες γηπέδου που μόλις τις πατάς θα ακούγονται θρησκευτικοί ύμνοι. Υπήρχε και μια ιδέα να κυκλοφορήσουν και κάτι τεράστια αυτοκόλλητα που θα κολλούσαν στο παρμπρίζ, αλλά προς το παρόν εγκαταλείφθηκε, μέχρι να λυθεί το πρόβλημα της ορατότητας.
Βλέποντας το σκύλο μου να γρυλλίζει φοβισμένος κάθε φορά που η Ευγενία Μανωλίδου χορεύει στο Dancing with the Stars, παρατήρησα ότι το μάτι της γυαλίζει κάπως παράξενα. Είναι μόνο το πάθος του σπασίκλα να ξεπεράσει όλους τους άλλους ή μήπως της συμβαίνει κάτι σοβαρό της κοπέλας;
Λυπάμαι που θα σου το πω, αλλά αυτό το άγνωστο που τόσο σε τρομάζει στο μάτι της είναι η λάμψη του οργασμού. Για την ακρίβεια, πρόκειται για μια νέα μορφή σεξουαλικής έκφρασης, την οποία οι σεξολόγοι που άρχισαν να διερευνούν πρόσφατα έχουν ονομάσει πρόχειρα «τηλεοργασμό» και σύμφωνα με τις πρώτες ενδείξεις είναι μια ακραία μορφή «καμεροφιλοφυλίας», όπου κάποιος ερεθίζεται από την παρουσία κάμερας στο χώρο. Εκτός από το μάτι, στα συμπτώματά περιλαμβάνονται επίσης το «μπεμπεδίστικο» σούφρωμα των χειλιών και οι αντανακλαστικές πόζες βασιλικής μεγαλοπρέπειας.
Τι πρόβλημα ακριβώς έχουν οι κάτοικοι των Χανίων και απειλούν με νέα επανάσταση αν ανοίξει Εφετείο στο Ηράκλειο;
Έχουν το αποκλειστικό copyright της ιδέας «Εφετείο». Και μερικά πράγματα, όπως το copyright, είναι τόσο ιερά, ώστε αξίζει να πάρεις τα όπλα για να τα υπερασπιστείς από αυτούς που τα επιβουλεύονται με πρόσχημα την κοινή λογική.
Τι έχουν πάθει όλοι οι celebrities τελευταία και δηλώνουν μετά μανίας ότι «δεν φοβούνται να τσαλακώσουν την εικόνα τους»;
Το λένε για να έχουν μετά μια δικαιολογία να ισιώσουν τις ζάρες από το τσαλάκωμα, με botox.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
![](/images/w400/3/jpg/files/2024-02-02/final-voice-choice4.jpg)
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Η ανάρτηση του δημάρχου Αθηναίων
Επίσκεψη εργασίας πραγματοποιεί στη Ρόδο η Υπουργός Πολιτισμού
«Θα πρέπει να τοποθετηθεί η κοινοβουλευτική ομάδα του ΣΥΡΙΖΑ»
Η αίτηση πρέπει να έχει υποβληθεί οριστικά και να έχει εγκριθεί
Χρονική ανάσα για την υποβολή τροποποιητικών δηλώσεων χωρίς πρόστιμα
«Πώς θα μείνει σε ένα κόμμα που τον θεωρούν απαράδεκτο;» διερωτάται ο υπουργός Υγείας
Μία εβδομάδα μετά τη σεξιστική επίθεση στη Μ. Συρεγγέλα, το bullying σε συνεργάτιδα του Α. Γεωργιάδη στη Βουλή
Πώς σχολίασε τη δήλωση Νετανιάχου
«Αύριο θα έχω μια καινούργια αποκάλυψη που θα κάνει πάταγο», έγραψε ο βουλευτής Χανίων
Η νομική σύμβουλος του Άδωνι Γεωργιάδη έγινε χωρίς να το θέλει το πρόσωπο της ημέρας
«Ο σεβασμός μεταξύ μας πρέπει να παραμείνει ο κανόνας», δήλωσε ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ
Aναλυτικά οι ημερομηνίες
Με αφορμή τις εξελίξεις στο κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης
Σε απάντηση προς τον Νάσο Ηλιόπουλο
«Δεν αντιστοιχεί στις δικές μας αρχές και στην κοινοβουλευτική διαδικασία», δήλωσε ο πρόεδρος της Κ.Ο. του ΣΥΡΙΖΑ
«Πραγματικά αισθάνομαι ντροπή και βαθύτατη λύπη», δήλωσε ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ
«Ο σεξισμός, το μπουλινγκ και ο κακοποιητικος λόγος προσβάλλουν την αριστερά. Καμία ανοχή»
Η πρώτη αντίδραση μετά τη διαγραφή του από την ΚΟ του ΣΥΡΙΖΑ για την επίθεση σε συνεργάτιδα του Άδωνι Γεωργιάδη
Το τίμημα είναι τετραπλάσιο του λογιστικού κόστους
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.