Νέα ήττα για τους Μιλγουόκι Μπακς απόντος Αντετοκούνμπο - Στο 2-1 η σειρά των play off

Οι Ιντιάνα Πέϊσερς νίκησαν με 121-118 σε ματς που κρίθηκε στο τελευταίο σουτ της παράτασης

8’ ΔΙΑΒΑΣΜΑ
NBA: Ιντιάνα Πέϊσερς - Μιλγουόκι Μπακς 121-118: Προβάδισμα για τους Πέισερς στα play offs της Ανατολικής Περιφέρειας.
Οι Ιντιάνα Πέϊσερς νίκησαν με 121-118 τους Μιλγουόκι Μπακς και προηγούνται με 2-1 στη σειρά των play offs του NBA © Instagram/Pacers

Μετά από ένα συναρπαστικό ματς που κρίθηκε στο τελευταίο σουτ της παράτασης, οι Ιντιάνα Πέϊσερς νίκησαν με 121-118 τους Μιλγουόκι Μπακς και προηγούνται με 2-1 στις νίκες, στη σειρά των play offs του NBA

MUST-SEE OT ENDING Bucks at Pacers 👀 | Game 3 | April 26, 2024

Ιντιάνα Πέϊσερς - Μιλγουόκι Μπακς 121-118: Στο 2-1 η σειρά

Τα «ελάφια», που παρατάχθηκαν και πάλι χωρίς τον τραυματία Γιάννη Αντετοκούνμπο, κατάφεραν να ανατρέψουν την σε βάρος τους διαφορά των 17 πόντων από την πρώτη περίοδο και διεκδίκησαν την νίκη μέχρι το τέλος.

Κορυφαίος για τους Μπακς ήταν ο Κρις Μίντλετον, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 42 πόντους και 10 ριμπάουντ και ήταν αυτός που έστειλε το ματς στην παράταση.

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ωστόσο ήταν ο Ταϊρίς Χαλιμπέρτον. Ο άσος των Πέϊσερς χάρισε την νίκη στην ομάδα του με καλάθι και βολή 1,5 δευτερόλεπτο πριν το τέλος της παράτασης, ενώ πέτυχε 18 πόντους, πήρε 10 ριμπάουντ και μοίρασε 16 ασίστ.

Milwaukee Bucks vs Indiana Pacers Game 3 Full Highlights | 2024 ECR1 | FreeDawkins

Πολύ καλή απόδοση για την ομάδα του Μιλγουόκι είχε ο Ντέϊμιαν Λίλαρντ με 28 πόντους και οκτώ ασίστ, ενώ από τους νικητές, κορυφαίος σκόρερ ήταν ο Τέρνερ με 29 πόντους.

Τα 12λεπτα: 39-22, 67-55, 90-83, 111-111, 121-118 (παρ.)