Ήττα ξανά για τους Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο

Από τους Ουίζαρντς με 101-94

8’ ΔΙΑΒΑΣΜΑ
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο © Bucks

Οι Μπακς υπέστησαν ακόμα μία ήττα -την πέμπτη σε έξι παιχνίδια- παρά το doublle double των Αντετοκούνμπο και Πόρτις.

Την πέμπτη τους ήττα στα τελευταία έξι ματς υπέστησαν οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο από τους Ουίζαρντς με 101-94.

Τα «ελάφια» είχαν προβάδισμα στο σκορ με την ομάδα της Ουάσινγκτον μέχρι και το ημίχρονο (52-49) αλλά στο τρίτο δωδεκάλεπτο «έσβησαν» μηχανές. Με ένα σερί 33-19, οι «μάγοι» πήραν προβάδισμα 82-71 και άφησαν πίσω τους πρωταθλητές. Στην τελευταία περίοδο, η ομάδα του Αντετοκούνμπο προσπάθησε να «κλέψει» τη νίκη αλλά μάταια.

Κορυφαίος για τους Μπακς ήταν ξανά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με double double (29π./18ριμπ./5ασ.). Άξιοι συμπαραστάτες του οι Άλεν (19/1/2), Χόλιντεϊ (14/5/4) και Πόρτις (13/13/2).

Για τους Ουίζαρντς ξεχώρισε ο Μπιλ με 30 πόντους, 5 ριμπάουντ και 8 ασίστ αλλά και οι Χαρέλ (15/4/1) και Κούζμα (15/10/5).