NBA: Οι Λέικερς νίκησαν τους Ουόριορς με τρίποντο του ΛεΜπρον

Θα αντιμετωπίσουν τους Φοίνιξ Σανς για τα playoffs του NBA

Ο ΛεΜπρον Τζέιμς βάζει το νικητήριο τρίποντο κόντρα στους Ουόριορς
Ο ΛεΜπρον Τζέιμς βάζει το νικητήριο τρίποντο κόντρα στους Ουόριορς © Twitter

Οι Λος Άντζελες Λέικερς επικράτησαν με 103-100 των Ουόριορς με τρίποντο του ΛεΜπρον Τζέιμς ένα λεπτό πριν τη λήξη του αγώνα.

Με τρίποντο του ΛεΜπρόν Τζέιμς ένα λεπτό πριν τη λήξη του αγώνα, οι Λέικερς επικράτησαν των Ουόριορς με 103-100 για τα play-in tournament και εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στα playoffs του NBA. Εκεί τους περιμένουν οι Φοίνιξ Σανς που τερμάτισαν 2οι στην κανονική διάρκεια της regular season.

Οι Ουόριορς είχαν προβάδισμα 13 πόντων στο ημίχρονο αλλά οι πρωταθλητές κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση και να επικρατήσουν. Ο «Βασιλιάς» τελείωσε το παιχνίδι με 22 πόντους, 11 ριμπάουντ και 10 ασίστ ενώ είχε άξιο συμπαραστάτη τον Άντονι Ντέιβις με 25 πόντους, 12 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Από την άλλη μεριά, οι Ουόριορς είχαν ηγέτη τον Στέφεν Κάρι με 37 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Τώρα, η ομάδα του Γκόλντεν Στέιτ καλείται να βγάλει εκτός τους Μέμφις Γκρίζλις που νίκησαν τους Σπερς με 100-96 και θα διεκδικήσουν το τελευταίο εισιτήριο για τα playoffs.

Ακολουθήστε την Athens Voice στο Google News κι ενημερωθείτε πρώτοι για όλες τις ειδήσεις