Super League: Νίκες για Ολυμπιακό, Άρη και Βόλο

Σε όλα τα ματς της ημέρας επικράτησαν οι γηπεδούχοι

Νίκες για Ολυμπιακό, Άρη και Βόλο στο ξεκίνημα της 5ης αγωνιστικής της Super League - Αύριο το ντέρμπι ΑΕΚ- ΠΑΟΚ

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν και στα 3 ματς της ημέρας στο ξεκίνημα της 5ης αγωνιστικής της Super League.

Στο Πανθεσσαλικό Στάδιο ο Βόλος, αν και έχανε με 0-1 στο ημίχρονο τελικά επικράτησε με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννενα

Στο γήπεδο των Ιωαννίνων, όπου αγωνίστηκε ως γηπεδούχος ο Άρης εξαιτίας προβλήματος στον χλοοτάπητα στο γήπεδο Χαριλάου, οι τυπικά γηπεδούχοι επικράτησαν του Απόλλωνα με 1-0.

Στο Στάδιο Καραϊσκάκη ο Ολυμπιακός με τον Ατρόμητο ήταν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός σημείωσε τέσσερα τέρματα και το τελικό σκορ ήταν 4-0.

Στο αυριανό πρόγραμμα ξεχωρίζει το ντέρμπι ΑΕΚ- ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ.