Με αυτογκόλ το 0-1 των «ερυθρόλευκων» επί του ΠΑΟΚ

Νίκησε ο Ολυμπιακός τον ΠΑΟΚ
Νίκησε ο Ολυμπιακός τον ΠΑΟΚ © MOTION TEAM

Νίκη εκτός έδρας του Ολυμπιακού επί του ΠΑΟΚ με αυτογκόλ.

Μεγάλη νίκη με 0-1 πέτυχε ο Ολυμπιακός μέσα στην Τούμπα κόντρα στον ΠΑΟΚ και πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα για την κατάκτηση του φετινού τίτλου. Βεβαίως υπάρχουν τα πλέι οφ, οι εκκρεμείς πιθανές τιμωρίες για τους Θεσσαλονικείς, αλλά αυτή τη στιγμή οι Πειραιώτες έχουν 64 βαθμούς έναντι 59 των πρωταθλητών, με μία αγωνιστική να απομένει για να τελειώσει η κανονική περίοδος της Σούπερ Λιγκ.

Το γκολ σημειώθηκε στο 49ο λεπτό. Ο Τσιμίκας έκανε μια κούρσα το μισό γήπεδο και το σουτ του αποκρούστηκε από τον Πασχαλάκη. Ο Ραντζέλοβιτς πήρε το ριμπάουντ, η μπάλα χτύπησε στο σώμα του Γιαννούλη για το 0-1.

Αντίθετα με όσα αναμένονταν, στο γήπεδο δεν άνοιξε μύτη. Τα πάντα ήταν ήσυχα, ακόμη και όταν στο 53’ ακυρώθηκε (σωστά) μέσω VAR γκολ του ΠΑΟΚ με τον Βαρέλα. Αποδείχθηκε πως στην αρχή της φάσης ήταν εκτεθειμένοι παίκτες των γηπεδούχων.