Η Γιούβε άγγιξε το θαύμα! (video)

Νίκησε με 3-1 τη Ρεάλ μέσα στη Μαδρίτη, χάνοντας την παράταση με πέναλτι στις καθυστερήσεις

Μόλις 24 ώρες μετά την επική πρόκριση της Ρόμα επί της Μπαρτσελόνα, μια άλλη ιταλική ομάδα άγγιξε ένα νέο θαύμα απέναντι στην άλλη μεγάλη ισπανική «υπερδύναμη».

Η Γιουβέντους προηγήθηκε με 3-0 της Ρεάλ μέσα στη Μαδρίτη, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα και τελικά λύγισε στις καθυστερήσεις, όταν η πρωταθλήτρια Ευρώπης μείωσε με πέναλτι του Ρονάλντο.

Αυτή η τελευταία φάση του ματς, έχει ξεσηκώσει άπειρες συζητήσεις σε όλο τον πλανήτη, αναφορικά με το αν ο Μπενατιά ανατρέπει ή όχι τον Λούκας Βάθκεθ.

Στο άλλο ματς, η Μπάγερν με τη Σεβίλλη έμειναν στο 0-0 και οι Γερμανοί πέρασαν στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ μαζί με τη Ρεάλ, τη Λίβερπουλ και τη Ρόμα.