ΠΑΟ – ΟΣΦΠ 1-3: Θέαμα, χειρονομίες, διακοπές, αντικείμενα (video)

Ντέρμπι βόλεϊ με τα όλα του

Ντέρμπι από τα παλιά έγινε χτες Δευτέρα στην Κυψέλη, όπου ο αήττητοςΟλυμπιακός νίκησε το γηπεδούχο Παναθηναϊκό με 3-1, για το πρωτάθλημα βόλεϊ.

Λεπτομερέστερα, όλα τα σετ ήταν ντέρμπι και τα τέσσερα επιμέρους σκορ το αποδεικνύουν: 22-25, 23-25, 30-28, 25-27, σε 129'.

Πέρα από το πολύ καλό θέαμα, το ματς ήταν γεμάτο αντεγκλήσεις, κόκκινες κάρτες, ρίψεις αναπτήρων και άλλων αντικειμένων από την εξέδρα και καυγάδες μεταξύ παικτών (Πανταλέων - Κόστα). Ο Κουβανός Λίμπερμαν Αγκάμεζ του Ολυμπιακού, που ώς το 2010 έπαιζε στον Παναθηναϊκό, φώναξε "σας γαμ..." κάνοντας και την ανάλογη χειρονομία, κάτι που επανέλαβε στο τέλος του ματς- το οποίο, παρά τις δυο διακοπές του από τους διαιτητές, ολοκληρώθηκε.

Ο Ολυμπιακός θα τερματίσει πρώτος στη βαθμολογία της κανονικής περιόδου, ο Παναθηναϊκός πιθανότατα δεύτερος, οπότε η μεταξύ τους συνάντηση στους τελικούς του πρωταθλήματος μοιάζει αρκετά πιθανή.