Trending Now

Άγριο ξύλο σε αγώνα Γ’ Εθνικής στη Ρόδο - Δείτε βίντεο

Τραυματίστηκαν ποδοσφαιριστές

Ρόδος: Άγριο ξύλο σε αγώνα Γ’ Εθνικής - Τραυματίστηκαν ποδοσφαιριστές

Σκηνικά βίας ξέσπασαν χθες μετα τον αγώνα Γ’ Εθνικής ΑΕΡ Αφάντου-Θύελλα Ραφήνας, στη Ρόδο.

Συγκεκριμένα, όλα ξεκίνησαν όταν η Θύελλα Ραφήνας ισοφάρισε στις καθυστερήσει την Α.Ε.Ρ. Αφάντου (1-1) στο 97ο λεπτό και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας.

Το γεγονός αυτό δεν άρεσε στους οπαδούς αλλά και στους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων και μετά το τέλος του αγώνα οπαδοί εισέβαλλαν στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν μαζί με τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων στους παίκτες της Θύελλας Ραφήνας.

Στα πλάνα φαίνονται οι οπαδοί της ΑΕΡ Αφάντου να γρονθοκοπούν άγρια ποδοσφαιριστές της Θύελλας Ραφήνας ρίχνοντας τους κάτω και τραυματίζοντας τους.

Όπως αναφέρουν πληροφορίες του Irafina.gr, έχουν τραυματιστεί τουλάχιστον δύο ποδοσφαιριστές από την ομάδα της Ραφήνας.

Αξιοσημείωτο είναι πως δεν επενέβη κανείς όσο διαρκούσαν τα επεισόδια.