- CITY GUIDE
- PODCAST
-
24°
![17350-38063.jpg 17350-38063.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2011/11/02/17350-38063.jpg)
Σχεδόν όλα τα εστιατόρια που έχουν ανοίξει τον τελευταίο καιρό έχουν διαλέξει «την περιφέρεια» – το άλλοτε πανίσχυρο κέντρο έχει πολλούς λόγους για να το αποφύγει ένας επιχειρηματίας σήμερα. Οπότε το re-opening του πρώην Επτά Θάλασσες της Σίνα και τωρινού Thalasses αποτελεί μια ευχάριστη όσο και επαναστατική είδηση. Στην εποχή που το σουβλάκι έχει απόλυτα επικρατήσει, τολμάει να είναι και «γκουρμέ» – χαρακτηρισμός που τα προηγούμενα χρόνια ζητιόταν επίμονα μέχρι και στις πιο ταπεινές ταβέρνες, ενώ σήμερα μοιάζει να έχει σταλεί στο πυρ το εξώτερο.
Το νέο Thalasses έχει καινούργια ιδιοκτησία, έχει φρεσκάρει κατά πολύ το ντεκόρ του, έχει λιτή διακόσμηση κι αυτό που λέμε «διακριτική πολυτέλεια», και παρότι μεσημέρι με συννεφιά έχει φως, ζεστή ηρεμία και «μαλακή ατμόσφαιρα». Η κουζίνα του, που έχει τη διακριτική επιμέλεια του πολύ καλού σεφ Δημήτρη Δημητριάδη, είναι μοντέρνα, κατά βάση ελληνική, έχει πολύ ψάρι και κάποια κρεατικά.
Δοκιμάζω εξαιρετικά πιάτα, όπως την ψαρόσουπα με την ταπιόκα και τις γαρίδες, τις σουπιές με τη μαύρη ταραμοσαλάτα, τις καραβίδες με τη μαγιονέζα αχινού και η έκπληξη έρχεται στα κρεατικά – κάτι κρητικά μακαρούνια με κιμά απ’ αυτά που ονειρεύεσαι τις κρύες μέρες του χειμώνα στο γραφείο.
Από γλυκά τρώμε χαλβά με παγωτό, τρίγωνα πανοράματος με σάλτσα καραμέλα-σύκο και μπισκότο σοκολάτας. Μ’ αρέσει το Thalasses και πιο πολύ μ’ αρέσει που ξαναδίνει ζωντάνια στο κέντρο της πόλης. Το φαγητό του είναι πραγματικά πολύ καλό, οι τιμές όσο γίνεται καλύτερες ανάλογα με την ποιότητα και το είδος που προσφέρει, υπάρχει μεσημεριανό μενού με € 30. Πάντα μπορεί κάποιος να παραγγείλει τα… άπαντα και να πιει ωραία κρασιά (μεγάλη κάβα) ανεβάζοντας το λογαριασμό στα ύψη ή και να διαλέξει ένα κρύο χειμωνιάτικο μεσημέρι εκείνα τα αξέχαστα μακαρόνια με € 15 κι ένα ποτήρι καλό κρασί με € 5 και να γευματίσει υπέροχα.
THALASSES, Ομήρου 11 & Βησσαρίωνος 1, Κολωνάκι, 210 3624.825
ΠΡΟΣΦΑΤΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
![](/images/w400/3/jpg/files/2024-02-02/final-voice-choice4.jpg)
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Το Domes Noruz Kassandra φιλοξενεί την dream team της θεσσαλονικιώτικης κουζίνας
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.