Ελλαδα

Νίκος Παππάς: Έντονες αντιδράσεις για την ενέργεια του αθλητή - Πέταξε τη μπάλα στο κεφάλι διαιτητή και αποβλήθηκε

Το περιστατικό σημειώθηκε σε αγώνα του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος - Δείτε το βίντεο

Φωτογραφία Αρχείου © ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ

Νίκος Παππάς: Έντονες αντιδράσεις για την ενέργεια του αθλητή - Το περιστατικό σημειώθηκε σε αγώνα του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος

Ο πρώην μπασκετμπολίστας του Παναθηναϊκού, Νίκος Παππάς αγωνίζεται πλέον στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα «basketaki» και έγινε πρωταγωνιστής σε ένα αρνητικό στιγμιότυπο.

Η ομάδα του, «Τριποντιακός» αντιμετώπιζε την «Βlack Mamba». Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Νίκος Παππάς χρεώθηκε με παράβαση βημάτων από τον διαιτητή σε μια φάση που ο ίδιος νόμισε πως ήταν υπέρ του φάουλ.

Ο πρώην αθλητής δε μπόρεσε να συγκρατήσει τα νεύρα του. Με το που είδε την παράβαση από τον διαιτητή, του πέταξε την μπάλα στο κεφάλι και αμέσως αποβλήθηκε από τη συνέχεια της αναμέτρησης. Συμπαίκτες και αντίπαλοι έμειναν έκπληκτοι από την κίνησή του.

Για την ιστορία, αγωνίστηκε για 36 λεπτά και πέτυχε 41 πόντους αλλά η ομάδα του ηττήθηκε με σκορ 94-78.

Δείτε το στιγμιότυπο 1:14:12:

Basketaki The League - Tripodiakos Vs Black Mamba (04/11/2023)