Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες: Στην 29η θέση ο Γιάννης Αντωνίου

Στην τεχνική κατάβαση του αλπικού σκι σλάλομ

Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες: Στην 29η θέση ο Γιάννης Αντωνίου © Hellenic Olympic Committee

Ο Γιάννης Αντωνίου, πρωταθλητής στο αλπικό σκι, έκαμε μια αξιοπρεπέστατη προσπάθεια στην τεχνική κατάβαση του αλπικού σκι και κατετάγη 29ος.

Με μία άκρως αξιοπρεπή εμφάνιση ολοκλήρωσε την παρουσία του στην τεχνική κατάβαση των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων ο πρωταθλητής στο αλπικό σκι, Γιάννης Αντωνίου.

Ειδικότερα, ο Έλληνας σκιέρ κατετάγη στην 29η θέση σε συνολικό χρόνο 1:54.29 στο δεύτερο σκέλος του αγωνίσματος σε συνολικά 84 αθλητές.

Ως προς τον νικητή, αυτός ήταν ο Κλεμάν Νοέλ, που τερμάτισε πιο γρήγορα απ’ όλους και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο αλπικό σκι σλάλομ ανδρών. Ο Γάλλος αθλητής τερμάτισε με συνολικό χρόνο 1:44.09 και άφησε πίσω του τόσο τον Γιοχάνς Στρολτς στη δεύτερη θέση (1:44.70), όσο και τον Σεμπάστιαν Φος-Σόλεβαγκ (1:44.79).