«Ροντέο» στην πρόκριση του ΠΑΟΚ στο Κύπελλο

Ο Πανιώνιος αρνήθηκε να ολοκληρώσει τον αγώνα

Μπίσεσβαρ
Μπίσεσβαρ/©INTIMEsports

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος στο ποδόσφαιρο, αλλά αυτή η πρόκριση θα συζητείται για καιρό.

Ο Πανιώνιος είχε νικήσει με 2-1 στον πρώτο αγώνα και τόσο έληξε η κανονική διάρκεια και της ρεβάνς. Η αναμέτρηση πήγε στην παράταση, όπου οι «κυανέρυθροι» ισοφάρισαν σε 2-2.

Οι Θεσσαλονικείς έψαχναν δύο γκολ σε λιγότερο από 25 λεπτά και κατάφεραν.

Πρώτα με γκολ του Ακπόμ από «καραμπόλα» στο 113' και με ένα εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βιεϊρίνια στο τελευταίο λεπτό. Οι ηττημένοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για το σουτ του Μίσιτς που χτύπησε στο χέρι του Μανθάτη. Ισως ο παθών να προσπάθησε να αποφύγει την μπάλα, αλλά αυτή βρήκε στο χέρι του, έχοντας μάλιστα κατεύθυνση προς το τέρμα.

Μετά το τελικό 4-2, ο διαιτητής Σκουλάς αντί να δώσει καθυστερήσεις 4-5 λεπτών, υπέδειξε μόλις δύο, κάτι που αποτέλεσε τη σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι για τους παίκτες του Πανιωνίου.

Αρνήθηκαν να κάνουν σέντρα για να συνεχιστεί το ματς, ώσπου πέρασε η ώρα και ο χρόνος τελείωσε! Κατόπιν υπήρξαν αντεγκλήσεις μεταξύ παικτών και προπονητων των δύο ομάδων, δίχως πάντως να ξεφύγει η κατάσταση.