Ο Παναθηναϊκός νίκησε Ατρόμητο και… Σιδηρόπουλο! (video)

Μεγάλη νίκη των «πράσινων» με 1-0 και κόντρα διαιτησία

© eurokinissi

Ένα εξαιρετικό γκολ του Φεντερίκο Μακέντα έφτασε στον Παναθηναϊκό για να νικήσει τον Ατρόμητο με 1-0 στο ΟΑΚΑ. Οι «πράσινοι» φωνάζουν δικαιολογημένα για την κάκιστη διαιτησία του Σιδηρόπουλου.

Ο –υποτιθέμενος- κορυφαίος Έλληνας διαιτητής τα έκανε «μαντάρα» σε πολλές περιπτώσεις. Στο 64’ καταλόγισε ανύπαρκτο πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων., αλλά ο Διούδης απέκρουσε την εκτέλεση του Κουλούρη. Ο Ατρόμητος είχε δοκάρι στο 96’ με τον Μπουσούλατζιτς, αν και ο ρέφερι είχε κρατήσει μόλις τρία λεπτά καθυστερήσεων…

Ο ΠΑΟ έφτασε τους 22 βαθμούς και είναι μόνος πέμπτος, ενώ ο Ατρόμητος έπεσε στην τρίτη θέση, έχοντας 28.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ | ΓΚΟΛ 1-0 | 16/12/2018 | ΕΡΤ