Ολυμπιακός – Βέροια 3-0

ΟΦΗ – Ατρόμητος 1-0, Ξάνθη – Λεβαδειακός 2-0, για την 4η αγωνιστική

Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες, και ερχόμενος από τη μεγάλη νίκη επί της Ατλέτικο Μαδρίτης, ο Ολυμπιακός νίκησε τη Βέροια με 3-0 στο στάδιο Καραϊσκάκη, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου. Το πρώτο γκολ για τους ερυθρόλευκους πέτυχε ο Μήτρογλου με πέναλτι που κέρδισε ο Ντουρμάζ στο 33’, το δεύτερο ο Μπενίτες δύο λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού και το τρίτο ο Κασάμι (φωτογραφία) στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με 1-0 νίκησε ο ΟΦΗ στην Κρήτη τον Ατρόμητο, με γκολ του Περογαμβράκη στο 46΄, διπλασιάζοντας τις νίκες του στο πρωτάθλημα. Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η Ξάνθη, η οποία επικράτησε στην έδρα της με 2-0 του Λεβαδειακού. Τα γκολ των νικητών πέτυχαν οι Καπετάνος στο 37’ και Κλέιτον στο 90’.