NBA: Double double ο Αντετοκούνμπο και 3-0 οι Μπακς τους Χιτ

Ακόμα μία νίκη χρειάζονται τα «ελάφια» για να προκριθούν στους ημιτελικούς της Ανατολής

7’ ΔΙΑΒΑΣΜΑ
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο © Bucks

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πετυχαίνει double double, οι Μπακς επικράτησαν με 113-84 των Χιτ και έκαναν το 3-0 στη σειρά.

Ακόμα μία νίκη πανηγύρισαν οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο απέναντι στους Μαϊάμι Χιτ, επικρατώντας με 113-84 και κάνοντας το 3-0 στη σειρά.

Τα «ελάφια» δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερο πρόβλημα απέναντι στους περσινούς φιναλίστ, παρά το γεγονός ότι ταξίδεψαν στο Μαϊάμι για τον τρίτο αγώνα. Ήδη από την πρώτη περίοδο είχαν αναπτύξει διαφορά δώδεκα πόντων (26-14), η οποία και διατηρήθηκε στο ημίχρονο (49-36) και εκτινάχθηκε στην τρίτη περίοδο (86-60).

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εξαιρετικός για ακόμα ένα παιχνίδι και σε περίπου 32 λεπτά πέτυχε 17 πόντους, μάζεψε 17 ριμπάουντ και μοίρασε 5 ασίστ. Κορυφαίος για τους Μπακς ήταν ο Μίντλετον με 22 πόντους, 8 ριμπάουντ και 5 ασίστ ενώ άξιος συμπαραστάτης του ήταν και ο Χόλιντεϊ μέ 19 πόντους, 3 ριμπάουντ και 12 ασίστ.

Από την άλλη, για τους Χιτ ο Μπάτλερ ξεχώρισε με 19 πόντους, 8 ριμπάουντ και 6 ασίστ με τον Αντεμπάγιο να ακολουθεί με 17 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Ακολουθήστε την Athens Voice στο Google News κι ενημερωθείτε πρώτοι για όλες τις ειδήσεις