ΠΑΟΚ - Αϊντχόφεν 4-1: Δικέφαλος για πρόκριση

Με ανατροπή στο σκορ

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ © EUROKINNISSI/MOTION TEAM

Ο ΠΑΟΚ με τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο συνέτριψε με 4-1 την Αϊντχόβεν στην Τούμπα για το Europa League.

Καταιγιστικός ΠΑΟΚ, σκόραρε τέσσερα γκολ από το 47' ως το 66' και επικράτησε 4-1 της Αϊντχόφεν που προηγήθηκε στο σκορ. Ο Δικέφαλος εμφανίστηκε μεταμορφωμένος στο δεύτερο ημίχρονο και συνέτριψε με 4-1 την Αϊντχόβεν στην Τούμπα για την 3η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Europa League και έχει πια βάσιμες ελπίδες για την πρόκριση στην επόμενη φάση της δεύτερης της τάξει ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

H Αιντόβεν άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 20ο λεπτό με τον Ζάχαβι, όμως ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο αντέδρασε και σκόραρε με τους Σβαμπ (47΄), Ζίβκοβιτς (56΄, 66΄) και Τζόλη (58΄).

ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο Σοάρες, Κρέσπο, Βαρέλα, Γιαννούλης (70' Λύρατζης), Σβαμπ, Αογκούστο, Ελ Καντουρί (80' Τσινγκάρας), Μπίσεσβαρ (46' Τζόλης), Τσόλακ (46' Σβιντέρσκι), Αντρ. Ζίβκοβιτς (85' Μουργκ).

Αϊντχόφεν: Εμβογκό, Τεζέ, Σανγκαρέ, Μποσάλι, Μαξ, Τόμας, Ροσάριο (46' Φάιν), Γκέτσε, Ιχατάρεν, Μάλεν, Ζάχαβι.