Τσάμπιονς Λιγκ: «Άλωσε» ξανά το Παρίσι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ξανά στο τέλος του αγώνα, με γκολ του Ράσφορντ, όπως ακριβώς και στο μεταξύ τους παιχνίδι το 2019

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ © EPA/YOAN VALAT

Με 2-1 επικράτησε της Παρί Σεν Ζερμέν στη Γαλλία η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ χάρη σε γκολ του Ράσφορντ στο 87ο λεπτό του αγώνα.

Σπουδαίο διπλό επί της Παρί Σεν Ζερμέν πήρε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία επικράτησε των Γάλλων με 2-1 στο «Παρκ Ντε Πρενς».

Οι «κόκκινοι διάβολοι» έφυγαν ξανά νικητές από το Παρίσι, μετά από τη μεγάλη τους πρόκριση το 2019 στη φάση των «16» ξυπνώντας άσχημες... μνήμες στην ομάδα του Τούχελ.

Στο χορτάρι, η Γιουνάιτεντ προηγήθηκε στο 23' χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες.

Η ισοφάριση ήρθε στο 55' μετά από αυτογκόλ του Μαρσιάλ και με την Παρί να ψάχνει εναγωνίως το γκολ που θα την ξαναέβαζε στο παιχνίδι.

Οι Άγγλοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και «χτύπησαν» στο τέλος, όταν ο Πογκμπά τροφοδότησε τον Μάρκους Ράσφορντ και εκείνος διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στο 87ο λεπτό του αγώνα.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Λειψία ξεκίνησε με νίκη τις υποχρεώσεις της, επικρατώντας της Μπασακσεχίρ με 2-0 μέσα στη Γερμανία.