Τότεναμ: Η Γουέστ Χαμ «έκλεψε» τον βαθμό με εντυπωσιακή ανατροπή

Μέσα σε δέκα λεπτά κατάφερε από το 3-0 να ισοφαρίσει σε 3-3

Γουέστ Χαμ
Γουέστ Χαμ © Twitter

Η Τότεναμ κρατούσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στα χέρια της αλλά η Γουέστ Χαμ σε λίγα λεπτά από 3-0 κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3.

Μία μεγάλη ανατροπή έφτασε κοντά στο να ολοκληρώσει η Γουστ Χαμ, η οποία μέσα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Τότεναμ κατάφερε από το 3-0 να ισοφαρίσει σε 3-3 και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Οι «Σπερς» από το πρώτο κιόλας λεπτό πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Σον να εκμεταλλεύεται την ασίστ του Χάρι Κέιν.

Στο 8' δημιουργός και εκτελεστής άλλαξαν ρόλους με τον Άγγλο επιθετικό να γράφει το 2-0 για την ομάδα του.

Στο 16' ο Κέιν κατάφερε να βρει ξανά δίχτυα και να κάνει γρήγορα για την Τότεναμ το 3-0.

Στο υπόλοιπο παιχνίδι μέχρι και το 82', οι ισορροπίες παρέμειναν ίδιες, με την Τότεναμ να δείχνει πως θα φτάσει σε μία άνετη επικράτηση.

Τότε όμως ήρθε το γκολ του Μπαλμπουενά για να μειώσει σε 3-1 και να δώσει ελπίδες ξανά στους φιλοξενούμενους.

Στο 85' ήρθε και το 3-2 όταν ο Σάντσεζ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της δικής του ομάδας.

Το τελικό 3-3 έγραψε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Λαντσίνι με αριστουργηματικό γκολ.

Ακολουθήστε την Athens Voice στο Google News κι ενημερωθείτε πρώτοι για όλες τις ειδήσεις

ΚΟΡΩΝΟΪΟΣ: Live updates - Τι πρέπει να ξέρουμε για τον κορωνοϊό- Συνεχής ενημέρωση εδώ