Nations League: Ισόπαλες Γερμανία - Ελβετία, ήττα για την Ισπανία

Αναλυτικά τι έγινε στον 4ο όμιλο του Λιγκ Α

Η Εθνική Γερμανίας
Η Εθνική Γερμανίας © EPA

Ισόπαλες 3-3 αναδείχθηκαν Γερμανία και Ελβετία για το Nations League - Ήττα «έκπληξη» από την Ουκρανία υπέστη η Ισπανία.

Τη γηπεδούχο Γερμανία αιφνιδίασε η Ελβετία στην 4η αγωνιστική του Nations League, με τις δύο χώρες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 3-3.

Οι Ελβετοί προηγήθηκαν ήδη στο 5ο λεπτό με τον Γκαβράνοβιτς ενώ στο 26' ο Φρόιλερ έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

Για τους Γερμανούς, η απάντηση ήρθε άμεσα με τον Τίμο Βέρνερ στο 28' να μειώνει σε 2-1. Με την επιστροφή των δύο ομάδων από το ημίχρονο, ο Κάι Χάβερτζ ισοφάρισε σε 2-2 στο 55'.

Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, οι Ελβετοί πήραν ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Γκαβράνοβιτς στο 57' με τον Γκνάμπρι, ωστόσο, να ισοφαρίζει σε 3-3 στο 60ο λεπτό.

Ομιλία του Πρωθυπουργού Κυριάκου Μητσοτάκη στην εκδήλωση για την επίσημη έναρξη του Elevate Greece

Στο άλλο ματς του ομίλου, η πρωτοπόρος Ισπανία ηττήθηκε από την Ουκρανία με 1-0, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο γκρουπ.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Τσιγκάνκοφ στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από μπαλιά του Γιαρμολένκο.

Procter & Gamble: The Talk