Λεβαντόφσκι: Έσωσε τη Μπάγερν με καρέ τερμάτων

Απέναντι στη Χέρτα

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι
Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι © EPA/Attila Kisbenedek

Τέσσερα γκολ σημείωσε ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι απέναντι στην Χέρτα χαρίζοντας στη Μπάγερν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Με προσωπικό του καρέ τερμάτων, ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι κατάφερε να δώσει τη νίκη στη Μπάγερν Μονάχου απέναντι στη Χέρτα Βερολίνου με 4-3.

Οι Βαυαροί ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και προηγήθηκαν στο 40' με τον Πολωνό στράικερ. Ο ίδιος παίκτης στο 51' έκανε το 2-1 για να μειώσει ο Κόρντομπα στο 59'.

Η Χέρτα κατάφερε εν τέλει να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 71' με τον Κούνια και να δώσει νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Ο Λεβαντόφσκι όμως έδωσε ξανά τη λύση στην ομάδα του αφού στο 85' μετά από ασίστ του Μίλερ έκανε το 3-2.

Η απάντηση της Χέρτα ήταν άμεση, με τον Ενγκάνκαμ που είχε περάσει στον αγώνα λίγα δευτερόλεπτα να ισοφαρίζει σε 3-3.

Ο κορυφαίος παίκτης του περσινού Τσάμπιονς Λιγκ, ωστόσο, δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 4-3 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Lewandowski x 4(!) | Bayern München - Hertha | 4-3 | Highlights | Matchday 3 – Bundesliga 20/21

ΚΟΡΩΝΟΪΟΣ: Live updates - Τι πρέπει να ξέρουμε για τον κορωνοϊό- Συνεχής ενημέρωση εδώ